Cildi Gençleştirmek İçin Kullanılan 5 Bal Maskesi

Cildi Gençleştirmek İçin Kullanılan 5 Bal Maskesi

CİLDİNİZİ GENÇLEŞTİRMEK İÇİN KULLANABİLECEĞİNİZ 5 BAL MASKESİ

Pek çok kozmetik ürününe tonlarca para harcamak yerine, aynı faydaları görebileceğiniz hem ucuz hem de doğal maskeleri evinizde hazırlayabilirsiniz. Bu şekilde ucuz ve doğal bir maske hazırlayarak, gönül rahatlığı ile uygulamanız mümkün olacaktır. Cildinize birçok iyi etkisi olan malzemelerden biri de baldır. Balın cildi parlaklaştırma, canlandırma ve nemlendirme gibi özellikleri sayesinde, uygulayacağınız bal maskeleri cildinizin gençleşmesine katkı sağlayacaktır.

Biz de bu yazımızda, cildinize birçok faydası bulunan ve kolayca hazırlayabileceğiniz, 5 bal maskesini sizlerle paylaşmak istedik. İşte cildinizi gençleştirecek tarifleri;

1) CİLDİN SOLGUNLUĞUNU GİDERMEK İÇİN BAL VE MUZ MASKESİ

Cildiniz gün içinde birçok faktörden dolayı cansızlaşabilir. Solgun görünen bir cilt ise kimsenin istemeyeceği birşeydir. Cildinize canlılık katmak için 1 çorba kaşığı bal ve 1 adet muzu ezip karıştırın. Hazırladığınız karışımı göz çevreniz haricinde, yüzünüzdeki tüm bölgelere sürün. Boyun bölgenize de bu karışımı uygulayabilirsiniz. Uygulama sonrasında maskeyi 10 dakika boyunca bekletin. Daha sonra cildinizi ılık su ile temizleyin.

2) CİLDİ SIKILAŞTIRMAK İÇİN BAL MASKESİ

Cildinizin sıkı görünmesi için, balın faydalarından yararlanabilirsiniz. Bunun için 1 yumurta sarısı, 1 çay kaşığı tereyağı, 1 yemek kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı badem yağını bir kapta iyice karıştırın. Bu karışımı yüzünüze uygulayıp, 10 dakika bekletin. Daha sonra cildinizi ılık su ile iyice durulayın. Haftada 1 uygulayabileceğiniz bu maskeyi düzenli kullanırsanız, cildinizin gergin ve sıkı bir hal almaya başladığını farkedeceksiniz.

3) CİLDİ GENÇLEŞTİRMEK İÇİN BAL MASKESİ

Bu uygulamayı yapmak için 2 yemek kaşığı pirinç unu ve aynı miktarda balı bir kapta karıştırın. Ayrı bir kapta 1 adet yumurtanın akını, köpürene kadar çırpın ve diğer malzemelerin üzerine ekleyin. Hafifçe karıştırdıktan sonra bu karışımı yüzünüze uygulayın ve 10 dakika bekletin. Daha sonra cildinizi ılık su ile durulayın. Düzenli olarak uyguladığınız takdirde, cildinizin canlı ve genç göründüğünü farkedeceksiniz.

4) SAÇ BAKIMI İÇİN BAL MASKESİ

Cilde birçok faydası olan balın, saçlara da faydası oldukça büyüktür. Saçlarınızın daha canlı, parlak ve sağlıklı görünmesi için, 1 limonun suyu ile 2 yemek kaşığı balı karıştırın. Hazırladığınız karışımı, kuru saçlarınıza uygulayın. 10 dakika bekletin ve saçlarınızı iyice durulayın. Bu maskeyi de haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

5) EL BAKIMI İÇİN BAL MASKESİ

Cildi Gençleştirmek İçin Kullanılan 5 Bal Maskesi
Ellerinizde sertlik hissettiğinizde 1 yemek kaşığı bal ve aynı miktarda zeytinyağını karıştırıp ellerinizi ovabilirsiniz. Bu işlemden 10 dakika sonra ellerinizi duruladığınız zaman, ellerinizdeki sertliğin gittiğini ve yumuşacık olduğunu görebilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.