Bitkisel Sabunlar ve Faydaları

Bitkisel Sabunlar ve Faydaları

ve Faydaları

LAVANTA SABUNU: Canlandırıcı özelliği vardır ve antiseptiktir. Özellikle akneli ciltlere tavsiye edilir, akneleri temizlemeye yardımcı olur. Vücut için de kullanılabilir. Rahatlatıcı, uyku düzenleyicidir. Sakinleştiricidir.

LİMON SABUNU: Ciltteki tıkanmış gözeneklerdeki kiri alır ve cildin oksijen almasına yardımcı olur. Sivilceli ciltlere tavsiye edilen bir sabundur. Sivilce, siyah nokta, çil gibi sorunları olanlar, limon sabunundan faydalanabilirler. Doğal bir antiseptiktir. Ayaklarda ve ellerde bulunan nasırların iyileşmesine yardımcı olur. Kokusuyla ferahlatır.

NANE SABUNU: Canlandırıcı bir etkisi bulunmaktadır. Selülitleri önlemeye yardımcıdır. Cildi rahatlatır ve uyarır. Hassas ciltlere önerilen bir sabun değildir.

PAPATYA SABUNU: Selülitlere karşı, egzemaya karşı, kaşıntıya ve mantara karşı kullanılabilmektedir. Ayrıca gözlerde oluşan iltihaplanmalara iyi gelir. Göz altındaki torbalanmalara iyi gelir. Cilt lekelerine karşı etkilidir. Saçları dolgunlaştırır ve daha parlak bir hale getirir.

PİRİNÇ SABUNU: Güneşe karşı koruyucu özelliğe sahiptir. Cildi dış etkenlerden korur ve canlandırır. Düzenli kullandığınızda lekeleri giderir, cildi güzelleştirir, ciltteki matlığı alır ve cildi daha canlı hale getirir.

ZEYTİNYAĞI SABUNU: En hassas ve alerjenik ciltlere bile önerilen saf bir sabundur. Cildi ve saçları besler, nemlendir ve yumuşatır.

BİBERİYE SABUNU: Antiseptik bir özelliğe sahiptir. Bakterileri yok eder. Ayrıca selülitlere karşı da kullanılır. Cildi beslemeye ve nemlendirmeye yardımcı olur. Saç ve cilt için kullanılabilir. Özellikle yağlı ciltlere ve yağlı saçlara önerilir. Saç dökülmesini önler ve besleyicidir.

DEFNE SABUNU: Antiseptik özelliğe sahiptir. Rahatlatıcıdır ve cildi yumuşatır. Cilde nem sağlar. saçlar için de çok faydalıdır. Saç derisinde oluşan sivilceler ve diğer sorunlara iyi gelir, saçı parlatır ve güçlendirir. Akne için ve ergenlikteki diğer cilt sorunları için de kullanılabilir.

GÜL SABUNU: Rahatlatıcı etkiye sahiptir. Canlandırır, cildin sıkılaşmasına yardımcı olur. Antiseptiktir. Vücuda ve ruha hitap eden bir sabundur. Aromaterapi özelliği vardır, sakinleştirir ve huzur verir. Egzema, sedep, kaşıntı gibi sorunlara iyi gelir. Tüm ciltler güvenle kullanabilir.

BAL SABUNU: Kuru ciltlere yoğun bir nem sağlar. Cildin yumuşamasını ve nemlenmesini sağlar. Ayrıca saç bakımında da kullanılan bir sabundur. Saçları beslemeye ve korumaya yardımcıdır. Hassas ciltlere kullanmalarını öneriyoruz, güvenle bal sabunundan faydalanabilirler.

İĞDE SABUNU: Cildi aydınlatmaya ve beslemeye yardımcı olur. Yüz temizliğinde güvenle kullanılabilir. Tüm cilt tipleri güvenle kullanabilir.

KAYISI SABUNU: Bol miktarda E vitamini içerir. Ciltteki nem kaybını önler ve cildin direncini arttırır. Düzenli kullanımda sivilce, siyah nokta ve leke sorunlarını giderir.

KEKİK SABUNU: Antiseptik özelliğe sahiptir. Akne tedavisinde ve mantar tedavisinde kullanılmaktadır ve etkilidir. Kan dolaşımını hızlandırır. Eklemlerde oluşan ağrılara karşı kullanılması önerilir.

ADAÇAYI SABUNU: Canlandırıcı bir etkiye sahiptir Antiseptik ve selülitlere karşı etkilidir. Cildi derinlemesine temizler Özellikle yağlı cilde sahip olanların kullanması tavsiye edilir. Fakat hassas ciltlere pek önerilmez.

ARDIÇ SABUNU: Kaşıntı, egzema gibi durumlarda kullanılır. Ayrıca aknelere karşı da kullanılır. Saçtaki kepeğe, dökülmeye karşı etkilidir.

BUĞDAY SABUNU: Hücrelerin yenilenmesini sağlar. A-D-B vitaminleri içerir. Cildi pürüzsüzleştirir. Ciltteki doğum lekeleri, yaralar, yanıklardan dolayı oluşan lekeleri giderir.

BITTIM SABUNU: Egzama ve mantara karşı kullanılır. Ergenlikteki sivilcelere karşı çok etkilidir. Ayrıca saç dibinde oluşan yaralara karşı da çok etkilidir. Saçlardaki dökülmelerde ve yağlanmanın önlenmesinde etkili bir sabundur.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.