Bitki Yağlarıyla Cilt Bakımı

Bitki Yağlarıyla Cilt Bakımı

Bitki Yağlarıyla Cilt Bakımı

Bazı bitkilerden elde edilen yağlar ile cilt bakımı gerçekleştirmek mümkün; zira son zamanlarda kimyasallara oranla daha fazla tercih edilen Bitki Yağlarıyla Cilt Bakımı, hanımların son dönemde ki gözde konularından birisini oluşturuyor. Birden fazla bitki yağı ile cilt bakımı yapmak mümkün; elbette ki tüm bunları göz önünde bulundurarak cildinize uygun olanını tercih etmeniz de yine sizin menfaatinize gerçekleşecektir. Kuru ciltler için tercih edilen cilt bakımı ile yağlı ciltlerde uygulanan bakım birbirinden farklı olabilir. Hangi bitki yağını kullanacağınıza yönelik eğer bir bilgiye sahip değilseniz, sizin için hazırladığımız bu yazı ile tüm sorularınıza cevaplar bulabilirsiniz. Sıkılmadan okuyabileceğiniz bu yazıda hangi cilt için hangi bitki yağı kullanmalıyım sorusuna cevaplar bulacaksınız.

Her Türden Cilt İçin Formüller

Cildiniz kuru yada yağlı olması fark etmeksizin her türden cilt sorunlarınız için hazırlayacağınız kolay bitki yağı çözümünün başında Mayıs Papatyası yağı gelir. Tarifi ile ilgili bilgi verecek olursak; 30 gram mayıs papatyasını 100 mililitre susam yağı ve 100 mili litre kantaron yağı ile karıştırın. Cam yağ kavanozunda 1 saat boyunca sıcak su ilave edilerek bekletilen bu karışım, süre sonunda iyice çalkalanıp kullanıma hazır hale getirilir. Tülbent vasıtasıyla süzülen bu karışım, pamuk yardımıyla yüze sürülür ve yüzün iyice temizlenmesi gerekir. Kuru ve nemli ciltlerde kullanılan bu yağ, akne ve siyah nokta gibi sorunları ortadan kaldıracaktır.

Kırışık Ciltler için Formüller

Yüzünüzde meydana gelen kırışıklıklara çözüm arayabilirsiniz; bunun için eminiz ki araştırma yapıyor ama gereken bilgileri bulamıyorsunuz. Sıkı durun çünkü sizin için harika bir haberimiz var; Soya, hint yağı, badem yağı ve zeytin yağının karışımı ile elde edeceğiniz mucizevi formülü sizin için açıklıyoruz;

10’ar mili litrelik soya, hint yağı ile 20 mili litrelik badem ve zeytin yağını iyice karıştırın. Uygun kıvama ulaştığında ise yumuşak hareketler ile yüzünüze yedirin. Bu formül yüzünüzde meydana gelebilecek kırışıklıkların önüne geçmede bire bir olacaktır.

Yüz Temizliği Maskesi

Yüz temizliği maskesi hakkında da bilgiler vermek gerekirse; son derece kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz bu formül sayesinde yüzünüzde istenmeyen leke ve görüntülerin önüne geçebilirsiniz. Temizlik için 1 yumurtanın sarısı, 1 yemek kaşığı susam yağı, 3-4 damla limon suyunun karıştırılması ve krem haline dönüştürülmesiyle yüze sürülür ve 10 dakika etkisini göstermesi için bekletilir. Sürenin sona ermesiyle birlikte bolca ılık suyla yıkanılır. Bu karışım sayesinde yüzünüzde istenmeyen görüntüleri engelleyebilirsiniz.

Kuru Ciltler için Yeşil Çay Losyonu

Kuru bir cilde sahip olabilirsiniz ama bunun için üzülmenizi gerektiren herhangi bir konu bulunmuyor. Orta boy su bardağına 1 tatlı kaşığı yeşil çay atılarak haşlanır. 10 dakika demlendikten sonra süzülüp 1 yumurta sarısı, 1 tatlı kaşığı çiçek balı, 10 mili litre gliserin ile birlikte iyice karıştırılır. Ortaya çıkan karışım, pamukla yüz boyun ve dekolteye iyice emdirilerek yedirilir. Kuruyan cildinizin canlandığını görecek ve sevineceksiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.