Bepanthol Yüz Kremi

Bepanthol Yüz Kremi

Yüz Kremi

mucizevi etkisiyle birçok kullanıcı arasında vazgeçilmez bir tedavi kremi olmuştur. Özellikle kış aylarında ciltte oluşan kuruluk ve kızarıklarda yağlı hissi bırakmadan çabucak emilebilen bir merhemdir. Eski zamanlarda ismi olarak geçen bu cilt kremi şimdilerde ise bepanthol olarak geçmektedir. Bebeklerde ve ekstra cilt bakımına ihtiyaç duyan ciltlerde Pro-vitamin B5 içeriğiyle birçok fayda sağlamaktadır. Bu içeriği cildin doğal onarım sürecinde destek olur ve cildin rahatlamasını sağlar. Bephanthol ürünleri arasında cilt bakım kremi, vücut losyonu ve bebek cildinde oluşan pişikler için kullanılmaktadır. Paraben, renklendirici veya parfüm içermemektedir. Yalnız bazı kullanıcı yorumlarında tüylenme oluşturduğuna dair veriler bulunmaktadır. Fakat herkesde böyle bir etki oluşturmamıştır. Deri yenileyici özelliği bulunduğu için eğer iltihaplı bir sivilceniz varsa iltihap oluşumunu hızlandırdığı görülmüştür.

Çeşitleri

 

Bepahantolün birkaç çeşidi mevcuttur. Cilt için, el- yüz için veya bebekler için bulunan formları vardır. Bir tüp içerisinde satılan bu krem küçük yara- sıyrıklarda, güneş yanıklarında ve çatlaklarda kullanılan değerli bir kremdir. Kaygan bir yapıyan sahip olan bu krem sürüldükten sonra iyice yayılmazsa beyaz bir tabaka bırakabilir, fakat nemlendirmesi güzeldir ve emilimi hızlıdır. Eski formu olan Bepanthen kremiyle farkı daha yoğun ve kıvamlı olmasıdır. Bepanthol yüz kremi ciltte oluşan pullanmayı azaltır ve yağlı bir his bırakmadan nemlendirir. Su bazlı yapısı sayesinde yüze kolaylıkla sürülür ve ve deriden hızlıca emilir. Göze uygulanmaz ve kullanmadan önce kullanım klavuzunu okumak sağlığınız için önemlidir. İçerisinde bulunan herhangi bir bileşiğe karşı alerjıniz varsa kullanılmaması gerekir. Ayrıca çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklamak gerekir. Emziren annelerde meme bakımında ve çatlaklarda tercih edilen bir kremdir. Türk Pediatri Derneği tarafında da pişik kremi olduğuna dair onaylanmıştır.

Bepanthol Yüz Kremi

Bebanthol kremi Alman kökenli olan Bayer firması tarafından üretilen bir ürün olmaktadır. Bepanthol yüz kremine eczanelerde rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Nemlendirici olan bu ürünün 30 gramı yaklaşık 8 TL civarındadır. Kullanıcılar bepanthol yüz kreminin ucuz sağlıklı ve güvenilir olduğunu düşünmektedirler. Ayrıca ağırlık hissi oluşturmadığını hemen emildiğini belirtmişlerdir. Yalnız kremi kullanmadan önce uzman bir hekime danışmanız sağlığınız için son derece önemlidir.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.