Bahar Makyajı Nasıl Yapılmalı?

Bahar Makyajı Nasıl Yapılmalı?

Nasıl Olmalıdır?

Mevsimler değiştikçe yüze yapılan makyajlar da doğal olarak değişmektedir, havanın kapalı ve soğuk olması kış aylarında daha ağır ve soluk renkler ile makyaj yapılmasına olanak sağlarken bahar aylarında daha renkli, dikkat çekici makyaj tercih edilir. Tabi ki bu canlı renkler yüzün her tarafına uygulanmaz. Bahar makyajı yapmadaki püf noktaları yüz üzerine uygulanan makyajın sade ve doğal olmasını, göz civarına uygulanan makyajın ise göze dikkat çektirecek canlı renkler ile sağlanmasını açıklar.

Makyaj Uzmanlarına Göre Bahar Makyajı

Makyaj uzmanlarına ve doğal ve sade bahar makyajı nasıl olur sorularını ilettik ve bahar makyajı yapmak için tavsiye bekleyen siz hanımların ihtiyacı olan cevaplar aldık. Öncelikle bahar makyajında kullanılması gereken allık çok sorulan sorulardan bir tanesi…

Bahar makyajı yaparken yüzümüzün tatlı, canlı ve bir o kadar da sade görünmesini isteriz. Bundan dolayı zarafet ve sadeliği bir arada sağlayan renkleri tercih edeceğiz. Yüzümüze makyaj öncesi kremi, pudra ve fondöten sürdükten sonra allık rengini seçeriz, uzmanlar bahar makyajı için sizlere daha çok krem rengi allık öneriyor. Krem rengi allık hem sade hem de zarafet içeren bir renge sahiptir. Allık rengi tavsiyelerine bir başka renk ise lila rengi ve açık pembe tonlarıdır. Özellikle açık pembe tonlarını ve şeker pembe tonlarını denemelisiniz.

Bahar aylarında göz makyajı konusunda ise makyaj uzmanları, yüz makyajından farklı olarak gözlerin ortaya çıkmasına izin vermenizi önermektedirler. Makyaj ile gözleri ortaya çıkarmak istiyorsanız daha çok dikkat çeken renkler kullanabilirsiniz, yüz makyajınıza göstermiş olduğunuz sadelik uygulamasını özellikle bahar aylarında göz kalemi veya eyeliner konusunda göstermeniz gerekmiyor. Göz makyajı için mavi tonlar daha çok tercih edilebilir.

Baharda Göz Makyajı

Bahar aylarında gözlerimi nasıl ortaya çıkarabilirim, sorusunda ise ana cevap diplerden uca bol miktarda rimel uygulamasıdır. Dipten uca rimel uygulaması gözlerinizin bahar ayı makyajlarında ortaya çıkması için önemli faktörlerden bir tanesidir. Eğer gözlerinizi canlı göstermek istiyorsanız rimel kullanmaktan asla çekinmeyin. Rimel rengi olarak uzmanlar daha çok mürdüm ve lacivert rimeller tercih etmektedir.

Bahar makyajındaki püf noktalardan bir tanesi de göz makyajınızı ve gözünüzü ortaya çıkarmak için kaşlarınızı belirgin hale getirmemenizdir. Kaş üzerine yapacağınız makyajları daha yumuşak tutarak bunu sağlamanız mümkündür.

Bahar Aylarında Fondöten Kullanımı

Bahar aylarında fondöten kullanımı yine ten rengine uygun olarak seçilmelidir. Ayrıca kış aylarında kullandığımız gibi değil de daha ince fondöten kullanımı bahar aylarında tercih edilen şekil olarak karşımıza çıkar. İnce fondöten kullanımının sebebi ise kış aylarındaki ölü derilerin bahar ayında yüzden dökülmesi esnasında doğal görünüm elde etmektir. Bahar ayının sıcaklığı ve canlılığı bahar makyajına yansır. Yüzünüzün belli yerlerini gölgelemek ve maskelemek istiyorsanız birkaç çeşit fondöten rengini aynı anda kullanmanızda herhangi bir sakınca yoktur. Fakat birkaç renk fondöten kullanmak istemiyorsanız, maskeleme işlerinizi pudra ile gerçekleştirmeniz de mümkündür.

Bahar Makyajında Ruj Seçimi

Tüm bunlardan sonra bahar ayında hangi renk ruj kullanılır sorusunu uzmanlarımıza sorduk. Bahar ayında tıpkı gözlerde olduğu gibi canlı renkli ruj kullanmak pek çok kadının tercih ettiği bir makyaj şeklidir. Makyaj uzmanları da dudak yapınıza uygun olduğu sürece renkli ve canlı rujlar kullanılması konusunda herhangi bir sorun görmüyorlar. Önce krem allığımızdan bir miktar alıp dudağımıza uyguluyoruz,bunun sebebi ise dudağımızın solgun değil de daha canlı görünmesini istediğimizden dolayıdır. Daha sonra biraz parlatıcı ile dudak makyajımızı destekleyebiliriz. Böylece bahar makyajı nasıl olmalıdır sorumuzun sonuna gelmiş bulunuyoruz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.