Asyalı Kadınların Güzellik Sırları

Asyalı Kadınların Güzellik Sırları

Beyaz tenli olmaları, genç görünmeleri ve sağlıklı yaşamları ile dikkat çeken Asya insanları, kişisel bakımlarına ve sağlıklarına aşırı derecede özen gösteren millet olarak bilinmektedirler. Ayrıca yapılan farklı araştırmalara göre dünya üzerinde en uzun ömür süren ve en az hastalıklarla karşılaşan toplum da yine Asyalılardır. Güzel ve genç görünmeyi yeme içme gibi bir zaruri ihtiyaç olarak gören bu toplumun kadınları, çeşitli yöntemlerle ciltlerine bakım yapmaktadırlar. Asyalı kadınların tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de merakla takip edilmektedir.
İşte bu sırlardan bazıları;

Pirinç Mucizesi

Asya mutfağını vazgeçilmez bir parçası olan pirinç, kişisel bakım alanında da sıklıkla kullanılmaktadır. Güney Kore, Japonya ve Çin’ de pirinç suyundan elde edilen; maskeler, losyonlar ve cilt bakım ürünleri kadınların en çok kullandığı ürünler arasındadır. Bunun yanı sıra kimyasal etkenlerden kaçınanları ise doğal yollarla elde ettikleri pirinç suyunu tonik olarak yüzlerine uygulayarak daha beyaz ve canlı bir cilde sahip olmaktadırlar. Bu yöntem birçok kadında işe yaramışken pirincin cildi olan faydaları ise kanıtlanmış bir gerçektir.

Sabun Çeşitliliği

Ülkemizde sadece vücut ve el temizliği için kullanılan ve önemsenmeyen sabunlar Asya’ da baş tacı edilmektedir. Her cilde uygun olarak üretilen sabunlar gün içerisinde toza ve kirli havaya mağruz kalan cildi arındırmak ve tazelemek için kullanılmaktadır. Asyalı kadınların günde en az 3 kez yüzlerini sabunla yıkayıp ardından nemlendirici kremlerle rahatlatmaları güzellik adına atılan önemli adımlardan biridir.

Kapatıcı ve Koruyucu Kremler

Dünyaya hızla yayılan BB kremlerin ana vatanı Asya’ dır. Güney Koreli kadınların güzelliklerine olan düşkünlüğü ile ortaya çıkarılan bu ürün, cildi hem güneş ışınlarından korumakta hem de yüzdeki renk dengesizliğini gidererek doğal bir görünüm sağlamaktadır. Ancak; piyasaya çıkan birçok BB krem arasında en etkili ve cildinize en uyumlu olanını seçmeli ve gün bitiminde yüz temizliği yapılmalıdır.

Sağlıklı Beslenme

İncecik yapıları ve düzgün fizikleriyle tanınan Asya kadınlarının her zaman fit kalmalarının en önemli nedeni beslenme alışkanlıklarıdır. Ekmek tüketiminin olmadığı bölgede deniz ürünleri ve yeşil bitkiler sofraların vazgeçilmezleri arasındadır. Bunun yanı sıra kırmızı et tüketimine de önem verilmektedir. Ancak; deniz ürünleri tüketimi düzenli olarak yapılmaktadır. Bu ürünlerde cilde gerekli olan canlılığı sağlayacak tüm vitaminler bulunmaktadır. Daha genç görünmek ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için balık tüketimine önem göstermektedirler.

Düzenli Spor

En gencinden en yaşlısına kadar tüm Asya halkı düzenli olarak spor yapmayı alışkanlık haline getirmiştir. Özellikle; bisiklet sürmek, koşmak ve yürüyüş yapmak gibi aktiviteleri güne başlarken yapmaları, daha sağlıklı, dinç ve genç kalmalarına yardımcı olmaktadır. Çoğu Asyalı sağlıklı kalmak ve kilo almamak için ulaşımda araba yerine bisiklet kullanmayı tercihe etmektedir.

Bitkisel Çaylar

Gelenekleri gereği gün içerisinde tükettikleri bitkisel çaylar sayesinde daha sağlıklı bir yaşam sürmeyi hedeflemektedirler. Onlar için yaşam ve yaşamın onlara sundukları çok önemli ve paha biçilmezdir. Bu nedenle her öğün bir bardak bitkisel çay içerek hem geleneklerini yaşatmakta hem de sağlıklarını korumaktadırlar.

Anti Depresif Olmak

Asyalı insanların en önemli özelliklerinden biri de her zaman neşeli ve sevecen olmalarıdır. Bunun sebebi ise yine sağlıklı kalabilmektedir. Psikolojik durumun vücut sağlığına olan etkisinin farkında olan toplum, yaşamlarında ne kadar olumsuzluk olursa olsun hep gülmeye ve mutlu kalmaya çalışmaktadırlar.

Saçlar İçin Özel Bakım

Bu toplumların en belirgin özelliği çekik gözlü olmaları ve gür saçlarıdır. Saçların yapısı her ne kadar ırsi olsa da onlar saçlarına ayrı özen göstermektedirler. Çeşitli saç maskeleri ve meyve özlü bakım kürleriyle her zaman parlak ve canlı saçlara sahip olmaktadırlar. Özellikle muz kabuklarıyla yapılan kürlerin saçlarda özel bir etki yarattığına inanmaktadırlar.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.