Alexandrite Lazer Cihazları Nasıl Çalışır?

Alexandrite Lazer Cihazları Nasıl Çalışır?

cihazları nasıl çalışır?

 

Alexandrite lazer koyu renkli maddeler tarafından tutularak enerjilerini maddelere aktarır ve ısı enerjisi oluşturur. Lazer epilasyonu uygulamalarında temel prensip, kıl kökünde yerleşmiş olan melanin adı verilen renk maddelerinin lazer ışığı tarafından tutularak ısıya dönüştürülmesini sağlamaktır.

 

Lazer epilasyonunda kullanılan lazer ışığının dalga boyu pigment tarafından emilme özelliği de bulunuyor. Lazer sistemleri içerisinde melanin tarafından en iyi emilen lazer uygulaması Alexandrite lazer, uygulamalarında her zaman iyi sonuçlar vermiş ve klinik olarak da kanıtlanmıştır.

 

Alexandrite lazer cihazları nasıl çalışır ile ilgili olarak ise; Lazer yapılacak alan bir traş makinesi ya da cımbız tutacak şekilde kısaltılır. Daha sonra ise uygulanacak kişiye lazer ışınlarından gözleri koruyan gözlükle takılmaktadır. Gözlüksüz işlem yapılmaz. Lazer makinesi içinde oluşan lazer ışığı ile cilde ulaşım sağlanır. Her lazer atışında cilt üzerinde belirli bir alan taranır. Bu lazer atışı sonrasında ise lazerin kıl kökünde ısı enerjisi meydana gelir ve tahrip edilir. Bu sayede uygun dönemlerde yeni kıl üretme fonksiyonları azalır ve etkisini de kaybeder.

 

Epilasyon uygulanan vücut bölgesine göre seans sayısı da değişmektedir. Kıl köklerinin bir kısmı vücut bölgesine göre değişebilmektedir. Lazer epilasyon seansı sadece uygulanan bölgede yer alan ve büyüyen tüy köklerine etki eder. Bu lazerin belirli özellikleri de bulunur. Lazer aletinin içindeki lambada lazer enerjisi üretilmektedir. Üretilen bu enerji ayna düzenekleriyle toplanmaktadır. Bu aynalar ile lazer ışınları özel bir kablo ile başlığa aktarılır. Daha sonra lazer ışınları istenildiği yere gönderilir.

 

Bu cihazda en önemli faktör enerji değerleridir. Enerji lazer şiddetinin cilt üzerine hangi dozda verileceğini ayarlamak için kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra uygulamada süreyi kısaltabilmek adına spot genişliğinin büyük olması da önemlidir. Vücut bölgesine göre seans sayısı değişen bu uygulamada kıl kökünün bir kısmı vücut bölgesine göre de değişebiliyor. Lazer epilasyon seansı sadece uygulanan alandaki tüylerin köklerine etki eder. Bölgeye 1 ile 2 ay aralıklarla uygulamalar yapılmak durumundadır. Bu sayede sonuçlar başarı gösterir ve epilasyon işlemleri tamamlanmış olur.

 

Detaylı bilgi için : http://www.innovamedikal.com.tr

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.