2016 Saç Trendi Kısa Gelin Saçı Modelleri

2016 Saç Trendi Kısa Gelin Saçı Modelleri

2016 SAÇ TRENDİ: KISA GELİN SAÇI MODELLERİ

Birçok kadının düğün hazırlığı yaptığı şu günlerde, kadınlar saçları kısa ise boyunu uzatmak için çeşitli yöntemlere başvurmaktadır. Bunun için, düğün saçını uzatmak amacıyla kısa saçlara çıtçıt takılarak uzatma yöntemi, kadınların denediği yöntemlerin başında geliyor. Ancak 2016 saç modası dikkate alındığında, kısa saçların yeniden trendler arasına girdiğini görebilirsiniz. Bu durumda gelin saçı modellerinin, uzun saç şartı gerektirdiği gerçeği de ortadan kalkmış oluyor.

İşte düğün gününde kusursuz bir gelin saçı için, kısa saçlara uygulanacak fikirler;

Saç kesim modelinizde, saçın yan bölümleri kısa ve üstleri uzun bir modele sahipseniz, birçok gelin saçı modelini uygulamak mümkün olacaktır. Bu tip saç modellerinde, saçın uzun kısımlarına maşa işlemi uygulatarak, hem iddialı hem de tatlı bir görüntüye sahip olmanız mümkün. Kısa saça uygulanan gelin saçı modelleri omuzların, sırtın ve boynun açıkta kalmasını sağlayacağı için, straplez modelli gelinlikleri de rahatlıkla kullanabilir ve hoş bir görüntü elde edebilirsiniz.

Saç Aksesuarları

Kısa saçlara uygulanan gelin saçı modellerinde, saç aksesuarları kullanmakta popüler bir hal almış durumda. Saçlarınız küt kesim ise, alnınızda duracak olan taçlar sizi çok havalı bir görüntüye kavuşturabilir. Saç aksesuarları arasında popülaritesi yükselen saç bantları da, kısa saça uygulanan gelin saçı modellerinde kullanabileceğiniz bir diğer saç aksesuarıdır.

Örgü Trendi

kısa gelin saçı modeli

Örgü trendinin genelde uzun saça uygulandığı, doğru bilinen yanlışlardan biridir. Kısa saçlara uygun birçok örgü modeli bulunmaktadır. Bu modelleri, şık bir duvakla bütünleştirerek harika gelinlerin arasında yerinizi alabilirsiniz. Örgülü saç modellerini özellikle yaz mevsiminde deneyerek, harika bir kış gelini görüntüsü yakalamanız mümkün. Bunun için, saçın üst kısmına örgü işlemi uygulatarak, çiçeklerle hazırlanmış bir taç kullanabilirsiniz.

Tül Şapkalar

Kısa saç kullanarak yaptıracağınız gelin saçı modellerinde, ideal aksesuarlardan biri de tül şapkalardır. Saçlarınıza dalga yaptırdıktan sonra kullanabileceğiniz süslü veya puantiyeli şapkalar ile, romantik ve asil bir gelin olabilirsiniz. Bunun dışında perçemli bir kısa saça sahipseniz, saçınızın üstünü sıkıca toplatarak ve perçemlerinizi kabartarak çekici, şık bir hal alabilirsiniz. Saçınızın kısa ya da uzun olmasının pek bir önemi yoktur. Önemli olan yapacağınız doğru seçimlerdir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.