Uğur Işılak Nereli?

Uğur Işılak Nereli?

Uğur Işılak Nereli?

15 Kasım 1971 doğumlu olan Uğur Işılak Almanya Neviges doğumludur. Aslen Ankara Şerefli Koçhisarlı olan sanatçı ilk, orta ve lise eğitimlerini Almanya’da sürdürmüştür. Daha sonra ise Açık Öğretim iktisat Fakültesine devam etmiştir. Uğur Işılak nereli sorusunun yanıtını buldunuz. Şimdi bakalım genç sanatçının kariyeri nasıl başlamış? Küçüklüğünden beri şiire çok meraklı olan Işılak ilk şiirini ise daha 8 yaşındayken yazdı. 12 yaşına gelince de ağabeyinden bağlama çalmayı öğrendi. Bağlamayı iyi çalmaya başladığı 13 yaşında ise kendi yazdığı halk edebiyatı temalı şiirlerini bestelemeye başladı. Ve ilk albümünü de 1988 yılında piyasaya çıkardı.

Uğur Işılak İlk Albüm Tanıtımı

Uğur Işılak ilk albümünü tanıtmak amacı ile Almanya’nın pek çok kentinde konserler verdi. 1990 yılında da kendine ait kayıt stüdyosunu kurarak akset çalışmalarına hız verdi. Uğur Işılak nereli derken onun hayatından da bazı kesitler sunmaya ve sizi daha fazla bilgilendirmeye çalışıyoruz. 1998 yılında yurda dönüş yapan sanatçı “Dönen Alçak Olsun” isimli albümünü de çıkarmayı başardı. 20 senelik sanat hayatına pek çok başarıyı sığdıran Uğur Işılak 250 den fazla şiirini de bestelemiştir. Daha fazlası ise halen bestelenmek için sırada beklemektedir. Türkiye’de de kendi müzik şirketini kuran sanatçı 2000 yılında “Söyleyeceklerim Var” adlı albümü iler gündeme oturdu. 2001 yılının başarı çalışması “Ben Ağlarsam Kıyamet Kopar” da Uğur Işılak imzalı.

Ek Bilgi: Sanatçının ilk solo albümü 1993 yılında çıkardığı “Kim Kime Dum Duma” isimli albümdür.

Uğur Işılak Başarılı Kariyer Çalışmaları

Bundan sonra emin adımlarla emin adımlarla kariyerini sağlamlaştırmaya başlayan sanatçı bir çok televizyon kanalında başarılı programlar sundu. Her yıl albüm çıkarmaya özen gösteren Uğur Işılak için başarı giderek artan bir biçimde peşini bırakmıyor. ATV kanalında 32 hafta süren çok ilgi gören bir programın da sunucusu olan Işılak eğer kendine uygun bir senaryo bulursa film çevirmeye de sıcak bakıyor. Halen Fatih Üniversitesi edebiyat Öğretmenliği bölümüne de devam eden Uğur Işılak nereli derken kendisi ile ilgili bazı önemli bilgileri de vermekteyiz. Yurdun çeşitli yerlerinde ve yurt dışında pek çok ülkede konserler veren sevilen sanatçı daha çok başarılara imza atacak gibi.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

Beğendiyseniz paylaşabilirsiniz Facebook Twitter Google+ Whatsapp
« Önceki yazı
Sonraki yazı »