Sezen Aksu Nereli?

Sezen Aksu Nereli?

Nereli?

Sevenlerinin en çok merak ettiği soru olan sorusu akılları kurcalayan bir nokta olmuştur. Denizli ilinde doğan sanatçı Sarayköy ilçesinde dünyaya gözlerini açmıştır. Annesinin Selanik göçmeni olduğu bilinen sanatçının lakabı ise Minik Serçe olarak bilinmektedir. Ünlü sanatçının babası ise Rizeli olduğu bilinmekte ve kendisi de Matematik öğretmeni olarak görev yapmaktaydı. Üç yaşına kadar bulunduğu bu ilden sonra ailesi ile birlikte İzmir’ e taşındılar.

Sezen Aksu Sanat Hayatı

Gençlik yıllarında katıldığı birçok yarışma ile kendini belli etmeyi başaran oyuncu için en çok merak edilen konu ise Sezen Aksu Nereli? sorusu olmuştur. Bunun yanında ise sanat hayatı da merak edilen konular arasındadır. Kendisi Altın Ses yarışmasında birinci olarak Ajda Pekkan tarafından keşfedilmiştir. Müzik kariyerine ise son derece başarılı bir giriş yapan oyuncunun ise kırk beşlikler dönemi denilen bir dönemi bulunmaktadır. Oyuncu için son derece başarılı bir dönem olması ile birilkte unutulmaz besteleri ile de göze çarpacaktır. Uzun zaman dinlenen ve günümüzde de dinlenmeye devam eden besteleri ile birçok ödüle de layık görülmüştür. Kusuru Bakma, Yaşanmamış Olsun, Kaybolan Yıllar isimli plakları son derece yüksek satış rakamlarına hâkimdir. Sanatçının son albümlerinden olan Yürüyorum Düş bahçelerinde isimle albümü ise çok satanlar arasında yerini almıştır. Birçok albümü ile adından söz ettiren sanatçının en unutulmaz parçaları ise Tutuklu Kaldım, istanbul Olalı, Küçüğüm gibi eserleri son derece fazla dinlenen müzikleri arasında yerini almıştır.

Sezen Aksu Eğitim Hayatı

Eğitim hayatına ilk önce Tiyatro ve dans dersleri ile başlamıştır. Sezen Aksu’ nun dansöz olma hayali bulunmaktadır. Bunun yan ısıra asi kişiliği ile dikkat çeken biridir.

Sezen Aksu Eşi ve Çocukları

Sezen Aksu nereli sorusu kadar merak edilen bir soru olan özel hayatı için son derece önemli bilgiler bulunmaktadır. Ünlü sanatçının Hasan Yüksektepe ile kısa bir evliliği olurken, bu çok genç yaşta olmuştur. Ali Engin Aksu ile evlenen sanatçı ise bu soy ismi buradan almıştır. Bu evliliği de son derece kısa sürmüştür. 10 Temmuz 1980 yılında ise Sinan Özer ile evlenerek 1983 yılında ise bu evliliği sonlandırmıştır. En son olarak ise Ahmet Utlu ile evlenmiş olan sanatçı ise bir yıl kadar sonra boşanmıştır. Sinan Özer’ den ise Mithat Can Özer isimli oğlu vardır.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.