Şevket Çoruh Nereli?

Şevket Çoruh Nereli?

Şevket Çoruh Nereli?

Televizyon dizilerinden görmeye sıklıkla alıştığımız bir isim olan Şevket Çoruh nereli sorusu sıklıkla sorulur olmaktadır. Ünlü oyuncu İstanbul doğumludur. 1973 yılında doğan sanatçı ise Üsküdar’ da hayata gözlerini açmıştır.

Şevket Çoruh Sanat Hayatı

Oyuncunun sanat hayatı son derece hızlı başlamıştır. Kendisi ilk olarak Müjdat Gezen Sanat Merkezinde eğitim almış ve buradan mezun olmuştur. Bu sanat merkezinde aldığı eğitim ona birçok film ve dizinin kapılarını açmıştır. İlk işi olan ve internet firması reklamı olarak seyirci ile buluşan oyuncunun ilk tiplemesi ise Kokoreççi olmuştur bunun yanı sıra son derece başarılı bir oyunculuk kariyerinin basamaklarını hızla tırmanırken onun için son derece başarılı bir dizi olan Arka Sokaklar başlayacaktır. Ancak bundan önce öncelikli olarak uzun soluklu bir filme başlamak onun için daha sonrasında kendisine yapışan bir karakteri getirecektir. Ünlü oyuncunun daha önce sahnelenen ibr oyun olan Mağara Adam oyununda ise türkiye sahasında ilk kez sergilenmesi ile birlikte 2010 yılı itibariyle burada görev yapmaya başlamıştır. Ünlü oyuncu 2006 yılı itibariyle ekranlarda görmeye alışık olduğumuz en uzun dizilerden birisi olan Arka Sokaklar Dizisinde Mesut Komiser karakterini canlandırmaktadır. Oyuncunun filmleri ise Emre Kınay ile oynadığı bir film olan İnşaat filmi ile başlamıştır. Anlat İstanbul, Anadolu Kartalları, Usta, Sonsuz, Çakallarla Dans serileri, gibi birçok filmde oyunculuk kariyerinin başarılarını arttırmıştır. Şevket Çoruh nereli sorusu için akıllardaki soru işaretini gidermek istedik.

Şevket Çoruh Eğitim Hayatı

Şevket Çoruh eğitim hayatına ilk önce Kartal Anadolu Lisesinde başlamıştır. Liseden hemen sonra ise kendisi için büyük bir adım olan Müjdat Gezen Sanat Merkezi bünyesinde eğitim alarak buradan mezun olmuştur.

Şevket Çoruh Eşi ve Çocukları

Şevket Çoruh, Günay Karacaoğlu ile bir evlilik yapmıştır. Oyuncunun bu evliliği ise son bulmuştur. Açıklamaları ise artık birbirimize âşık değiliz şeklinde olmuştur. Kendisi şu an Pamela isimli şarkıcı ile birlikte olan oyuncu evlilik yolunda ilerlemektedir. Oyuncunun bir de Gülenay Çoruh isimli bir çocuğu bulunmaktadır. 1997 yılında dünyaya gelerek Günay- Şevket Çiftinin çocuklarıdır. Ünlü oyuncu için Şevket Çoruh nereli gibi birçok soru merak edilen konular arasında yer almaktadır.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

Beğendiyseniz paylaşabilirsiniz Facebook Twitter Google+ Whatsapp
« Önceki yazı
Sonraki yazı »