Sevcan Orhan Nereli?

Sevcan Orhan Nereli?

?

Çok sevilen sanatçılardan biri olan 16 Ağustos 1982 İstanbul doğumludur. Annesi ve babası da İstanbul doğumlu olan aslen Erzincanlıdır. Babasının çok iyi bağlama çalması nedeni ile kendisi de daha 12 yaşındayken bağlama çalmaya başlamıştır Liseyi okurken bağlamayı daha iyi çalmak ve kendini geliştirmek için bazı müzik okullarında da eğitim almıştır. İlk başarılı çıkışını Milliyet Gazetesi tarafından düzenlenen Türk Halk Müziği yarışmasında 3. Ü olarak yapmıştır. ? İstanbullu olan genç sanatçı daha sonra 1999 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarına girmiştir. Bu üniversiteyi 3. olarak derece ile bitirmeyi başardı.

Sevcan Orhan’ın ilk albümü

Üniversite eğitimi alırken bir yandan da müzik çalışmalarını sürdüren Sevcan Orhan 2000 yılında ilk solo albümü olan “Nenni Bebek” i çıkardı. Okulunda da pek çok başarılı konserler veren Sevcan Orhan nereli derseniz aslen Erzincanlıdır ama doğum yeri İstanbul’dur diyebiliriz. Televizyon ekranları ile de 2006 yılında tanışmış olan Sevcan Orhan daha o zamanlarda çok sevilen bir sanatçı olacağının sinyallerini vermiştir. 4 yıl boyunca canlı olarak sunulan “Tatlı Dile Güler Yüze” isimli televizyon programının sunuculuğunu da yapmıştır. Bir radyoda ise “Sazında Ustalar” adlı programı hem hazırlamış ve hem de sunmuştur.

Sevcan Orhan’ın Kariyeri

Giderek tanınmaya ve sevilmeye başlanan ünlü sanatçı 2012 yılında ise reytingleri yüksek olan Star televizyonuna transfer olarak orada kendi gibi sevilen sanatçı Alişan ile program sunmaya başlamıştır. Müzik kariyerinde her zaman başarılı olmaya odaklanmış olan Sevcan Orhan bilgisi ve müzik kültürü ile kendine iyi bir yer edinmeyi başarmıştır. Gerek televizyonda gerekse konser salonlarında söylediği bir birinden güzel türküleri ile göz doldurmayı başaran Sevcan Orhan nerelidir sorusunu detaylı olarak yanıtlamaya çalışıyoruz. 1.70 boyunda olan güzel şarkıcı Sevcan Orhan bağlama sanatçısı Ümit Yılmaz ile evlense de bu beraberlik çok uzun sürmeyerek ayrılmışlardır. Bir çok konserden ve festivalden ödülle dönen genç Türk Halk Müziği sanatçısı, bu ödülleri ile gündem yaratmıştır.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.