Serdar Ortaç Nereli?

Serdar Ortaç Nereli?

Nereli?

16 Şubat 1970 yılında İstanbul’da doğmuş olan ünlü pop sanatçısı Serdar Ortaç kendisinden başka 2 erkek kardeşe daha sahiptir, kendisi en küçük kardeştir. Annesi Nesrin hanım, babası da Mehmet beydir. Liseyi Haydar Paşa meslek lisesinin torna tesviye bölümünde bitiren Serdar Ortaç uzun süre babasının torna atölyesinde çalışarak mesleğini ilerletme imkanı bulmuştur, zaten daha ilk okula başlamadan önce de babasına yardım ettiği için bu dalı seçmiştir. Ama içindeki müzik aşkı ağır basınca kendini önce bir radyo istasyonunda DJ lik yaparken bulmuş sonra da hepimizin bildiği gibi ünlü ve dillerden düşmeyen şarkıları ile gündem yaratmayı bilmiştir. ? Sorusuna yanıt verdik sanırız.

Yüksek Tahsili

1.67 boyunda olan Serdar Ortaç, Üniversite eğitimi için Ankara Bilkent Üniversitesi Amerikan dili ve edebiyatı bölümünü kazanarak okumaya başladı. Okulu bitirmeden bıraktı ve yukarıda da bahsettiğimiz gibi içindeki müzik aşkı galip gelerek radyolarda Dj lik yapmaya başladı. Bu arada yine radyolarda söylemiş olduğu kendine ait şarkılar müzik otoritelerinin dikkatini çekerek ke3ndisine şarkıcılık teklifleri yapılmaya başlanmıştır. Serdar Ortaç nereli sorusundan yola çıkarak ünlü sanatçının hayat hikayesini de anlatmaya çalışıyoruz. İlk çıkışını ise 1994 yılında ünlü Karabiberim şarkısı ile yapmış ve popüler olmak yolunda emin adımlarla ilerlemeye başlamıştır.

İkinci albümünü de 1996 yılında çıkarmıştır, bu albümün şarkıları İspanyolca olduğu için çok radyoda çalınıp dinlenmiştir. Serdar Ortaç çıkışını sürdürerek albümlerini arka arkaya sıralamaya ve gönüllerde taht kurmaya başlamıştır. Serdar Ortaç Nereli sorusu gibi ünlü şarkıcı hakkında bilinmeyenleri de açıklamaktayız bu yazımızda. 199 yılında askerlikle ilgili bir sorun yüzünden Serdar Ortaç Mamak Askeri Ceza ve Tutuk evinde 54 gün yatmak zorunda kalmıştır. Kova burcunda olan Ortaç geçtiğim,iz yıl sevgilisi İrlandalı Chloe Loughnan ile evlenmiştir. Bir birlerini çok seven ikili, Ortaç’ın bazı kliplerinde de beraber rol almıştır. Özel hayatı ile magazin basınına malzeme olan Serdar Ortaç son yıllarda iyi bir eş olarak mutluluğu evinde yakalamıştır.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.