Seda Sayan Nereli?

Seda Sayan Nereli?

?

, Türkiye’ de tanınan en ünlü sanatçılardan biridir. Seda Sayan nereli sorusunun yanıtı ise ünlü sanatçı 1961 yılında doğmuştur. Sanatçının aralık doğumlu olduğu bilinmektedir. Ünlü sanatçının İstanbul Eyüp doğumlu olduğu kayıtlara geçmiştir. Aynı zamanda ünlü dizi oyuncusu ve televizyon sunucusu olarak ekranlarda görülmektedir.

Seda Sayan şarkıcılığa ilk olarak düğün salonlarında başlamıştır. Ünlü sanatçının ilk adımı olan bu durum kendisini son derece ünlü bir sanatçı yapma yolunda ilk basamak olmuştur. Uvertür olarak küçük olan gazinolarda çıkan ünlü sanatçının sevgilisi ise Turgut Akyüz olarak bilinmektedir. O dönemin en ünlü mekânlarından biris olan Satrdust bünyesinde assolist olarak sahneye çıkmıştır. Bunun yanı sıra kendisi uzun soluklu olarak B sınıfı olan gazinolarda assolistliğini sürdürmüştür. Aynı zamanda yüksek bir ücret talep ettiği bilinen diğer assolistlere kızan Fahrettin Aslan ise kendisini keşfeden bu ismin oldukça ünlü olmasını sağlamıştır. Dönemin en ünlü yapımcısı olan Türker İnanoğlu ise keşfeden isim olmuştur. Ünlü sanatçının günümüzde birçok dizisi bulunmaktadır. Oldukça ünlü olan bu sanatçının son dönemde ise Show TV ekranlarında evlilik programı sunduğunu görmekteyiz. Seda Sayan nereli sizin için araştırdık.

Seda Sayan Eğitim Hayatı

Kendisi Lise Mezunu olan sanatçı aynı zamanda ilk haftalık kadın dergisin çıkararak bunun editörlüğünü yaptığı da bilinmektedir.

Seda Sayan Eşi ve Çocukları

Ünlü sanatçının en önemli hayat hikâyesi ise ilk olarak mahkeme kararı ile yaşını büyültmesi olmuştur. Yaşını 1959 olarak yazdıran ünlü sanatçının bu nedeni ise sahneye çıkabilmek amacı ile gerçekleşmiştir. Bunun yanı sıra sanatçının ilk evliliğini ise 1987 yılında Rıdvan Kılıç ile yaptığını bilmekteyiz. Ünlü oyuncunun en önemli eşi ise Sinan Engin olmuştur. Bu isimden de 1995 yılında boşanarak bu evlilikten de bir Oğlu olmuştur. Oğulcan isimindi bir erkek çocuğu dünyaya getirmiştir. Bunun yanı sıra sanatçının Mahsun Kırmızıgül ile birliktelik yaşadığı bilinmektedir. Daha sonraki evliliği ise Soner Yapcacık ile gerçekleşmiştir. Bu kişiden ise 99 yılında boşanmıştır. 2000 yılında ise Tuncak Kıratlı ile evlendi ve 1 yıl sonra boşanmıştır. Sanatçının aynı zamanda Gökhan Şükür ile evliliği de çok konuşulmuştur. Son olarak Onur Şan ile evlenerek 2010 yılında boşandığı bilinmektedir. Özel hayatı oldukça yoğun olan sanatçı için Seda Sayan nereli sorusunun ve diğer soruların cevaplarını vermeye çalıştık.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.