Şafak Sezer Nereli?

Şafak Sezer Nereli?

Bu yazımızda tiyatro sanatçısı olarak başlayarak, daha sonra dizi ve sinema oyunculuğuna geçen Şafak Sezer nereli? sorusuna yanıt bulacaksınız. Ancak yalnızca Şafak Sezer’in nereli olduğunu değil, tiyatroya nasıl başladığını ve nasıl keşfedildiğini de açıklamaya çalışacağız.

Şafak Sezer Kimdir?

Öncelikle Şafak Sezer kimdir? sorusunun yanıtını vererek başlayacağız. Karayollarından emekli olan bir baba ve ev hanımı annenin çocuğu olarak Ankara’da dünyaya gelmiştir. Ankara’nın Sincan’ında 1970 yılında bir gecekonduda gözlerini dünyaya açmıştır. İlkokul çağına geldiğinde koroda görev alarak şarkı söylemeye başladığı bilinmektedir. Ortaokula ise okul için istenen renkte forması olmadığı için gitmemiş, öğrenimini burada bırakarak bir eczaneye çırak olarak girmiştir.
Erzincanlı olan Polat Sezer, aynı zamanda Arif Sağ’ın siyasi danışmanı olduğundan sanat camiasında tanınan yüzlerdendi. Babasının aslen Erzincanlı olduğunu söylerek Şafak Sezer nereli? sorusunun da yanıtını vermiş bulunmaktayız. Babasının işportacılık yaptığı esnada Şafak Sezer’i Halk Tiyatrosunun kurucularından olan Mehmet Karagöl ile tanıştırmasının ardından ilk rolünü kapmıştır.
1989’da Ankara Halk Tiyatrosunda sergilenen ve Haldun Taner’in oyunu olan Eşeğin Gölgesi isimli eserde eşek rolüyle ilk deneyimini yaşamıştır. Daha sonra yine aynı tiyatroda birçok oyuna katılmıştır.

Şafak Sezer Nasıl Meşhur Olmuştur?

Boran Kaya‘nın sunduğu “İner misin çıkar mısın” isimli eğlence yarışmasına askerliğini bitirmesine 60 gün kala gelerek katılan ve birinci olan Şafak Sezer, bu olaydan sonra meşhur hale gelmiştir.
Dizi oyunculuğundan sinema filmlerine kadar birçok projeye imza atmış olan Şafak Sezer’in oynadığı filmler arasında en çok ilgiyi Kutsal Damaca serisinin gördüğünü söyleyebiliriz. Yine kendisinin yönetmeliğini yaptığı Kolpaçino filmi de izleyenleriyle buluşmuştur. Ses getiren diğer bir film ise, Turkfilmi adlı yapım şirketinin, Zeki Alasya ve Metin Akpınar gibi usta isimlere yer verdiği Rus Gelin’dir.

Şafak Sezer’in Özel Hayatı Nasıldır?

Esra Sezer ile evli olan ünlü sanatçının, bu evliliğinden meydana gelen iki kızından birinin adı Irmak, diğer ise Sudem’dir.

Böylece Şafak Sezer nereli? sorusundan yola çıkarak siz değerli ziyaretçilerimiz için ünlü sanatçımızın hayatıyla ilgili oldukça detaylı bilgileri aktarmış bulunuyoruz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.