Rojda Demirer Nereli?

Rojda Demirer Nereli?

Nereli?

? sorusu güzel oyuncunun hayranları için merak konusudur. Rojda Demirer, herkesin tanıdığı ünlü bir sinema ve dizi oyuncusudur. Sinema ve dizi oyunculuğunun yanı sıra seslendirme sanatçısı, sunucu ve tiyatrocudur. Oyuncu 12 Ağustos 1979 yılında Ankara’da doğmuştur. Aslen Diyarbakır’lı olan oyucunun ailesi Diyarbakır’daki Raman Aşireti’ne bağlıdır. Ruken Demirer adında kendisi gibi oyuncu olan bir ablası vardır.

Rojda Demirer’in Sanat Hayatı

Rojda Demirer, 2001 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nın Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. Oyuncu 9 yaşındayken, TRT Ankara Radyosu’nun düzenlediği sınava girmiş ve kazanmıştır. TRT’de çalışırken çocuk dizileri, çizgi flimler, dizi ve filmlere seslendirmeler yapmıştır. Rojda Demirer, 2002 yılından 2008 yılına kadar Trabzon Devlet Tiyatrosu’nda çalışmıştır.

Demirer’in sinema hayatı Yusuf Kurçeli’nin çektiği ‘’Gönderilmiş Mektuplar’’ adlı filmle başlamıştır. Sanatçı ilk filminde Yeşilçam duayenlerinden Türkan Şoray’ın kızını oynama şansına erişmiştir. Rojda Demirer bu filmde canlandırdığı ’’Ceren’’ karakteriyle ödül almayı başarmıştır. Sinemada başarılı bir çıkış yapan oyuncu başarısını rol aldığı dizilerle sürdürmüştür.

Rojda Demirer’in Rol Aldığı Diziler

Rojda Demirer’in rol aldığı ilk dizi 2003 yılında yayınlanan ‘’Aşk Olsun’’ adlı dizidir. Oyuncu daha sonra ‘’Canım Benim’’, ‘’Ağa Kızı’’, ‘’Tadımız Kaçmasın’’, ‘’Candan Öte’’, ‘’Yaşanmış Şehir Hikayeleri’’, ‘’Hisarbuselik’’, ‘’Sevgili Dünürüm’’, ‘’Melekler Korusun’’, ‘’Geniş Aile’’, ‘’Elde Var Hayat’’, ‘’Alev Alev’’, ‘’Yedi Kule Hayat Yokuşu’’, ‘’Acil Aşk Aranıyor’’ adlı dizilerde rol almıştır.

Rojda Demirer’in Aldığı Ödüller

Rojda Demirer Nereli?

Rojda Demirer nereli sorusu kadar, Rojda Demirer’in aldığı ödüller de merak konusudur. Sanatçının aldığı ödülleri sıralarsak:

  • ‘’Gönderilmemiş Mektuplar’’ filmiyle sinemaya giriş yapan oyuncu, bu filmdeki performansıyla 2003Altın Kelebek Ödül Töreni’nde ‘’Umut Vaat Eden Kadın Oyuncu’’ ödülüne layık görülmüştür.
  • “Melekler Korusun’’ adlı dizideki oynadığı ‘’Esin Kömürcü’’ rolüyle 2010 İsmail Cem Televizyon Ödülü’nü almıştır.
  • 2011 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından verilen ödüllerden ‘’ En Beğenilen Kadın Dizi Oyuncusu’’ ödülünü almıştır.

‘’Rojda Demirer nereli?’’ sorusuna yanıt olarak hazırladığımız bu biyografi tarzı yazımızda hem rojda demirer nereli sorusuna yanıt verdik, hem de Rojda Demirer’in hayatı hakkında bilgiler sunduk. Bu sayede ünlü oyuncumuzu daha yakından tanıma fırsatı bulmuş olduk.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.