Nihat Doğan Nereli?

Nihat Doğan Nereli?

Televizyon dünyasının en renkli isimlerinden birisi olan ? sorusunun yanıtına geçmeden önce ailesinden biraz söz edebiliriz.
1973 yılında dünyaya gelen ve doğum yeri İstanbul olan ünlü sanatçı küçük yaşlarda babasını kaybetmesiyle büyük üzüntü yaşamıştır. İstanbul Avcılar’da lise öğrenimini tamamlayarak, yine aynı semtteki bir çay bahçesinde şarkı söylemeye başlamıştır. Ancak nereli? sorusuna verilecek yanıt Muş olacaktır. Çünkü ünlü sanatçı burada üne sahip olan Batikan aşiretinden olduğunu açıklamıştır.

Nihat Doğan’ın ilk albümü hangisidir?

Müzik kariyerini başlatan Erol Köse Prodüktörlük sayesinde ilk albümünü 1994 yılında yapmıştır. Bu albümüne adı Kırdın Kalbimi ismi verilmiştir.

Ancak yalnızca albümüyle değil, Türkiye’nin en sevilen sanatçılarından birisi olan Seda Sayan’la yaşadığı duygusal ilişkiyle de adının sıkça magazin sayfalarında geçmesini sağlamıştır. Nihat Doğan’ın kurduğu her cümlesinin başında “lakin” kelimesini kullanması dikkatleri çekmiştir. Söylediği her cümleyle bir olay çıkmasına neden olan ve tüm bu özellikleriyle Nihat Doğan Felsefesi olarak adlandırılan bir akımı başlatan ünlü sanatçı, söylediği sözlerle gündeme oturmuştur.
Bir dönem siyasi deneyim yaşayan ve Ak Parti İstanbul İlçe Başkan Yarımcısı ve Halktla İlişkiler Birim Sorumlusu olarak görev yapan sanatçı daha sonra yine televizyon programlarına katılmaya devam etmiştir.

Nihat Doğan’ın katıldığı ünlü program hangisidir?

2011 senesinde gerçekleştirilen Acun Ilıcalı önderliğindeki Survivor Ünlüler- Gönüllüler yarışmasına katılarak burada da yine kendisine özgü ve unutulmayacak sözleri sarfederek akıllara kazınmayı başarmıştır.
Hatta bu replikleri birçok ünlü isimler tarafından taklit edilmiş ve bu sayede dilden dile dolaştırılmaya devam etmiştir.

Nihat Doğan’ın albümleri nelerdir?

Nihat Doğan nereli? sorusuna yanıt bulacağınız yazımıza son vermeden önce ünlü sanatçının bugüne kadar imzasını attığı albümleri de çıkış senelerine göre sizlerle paylaşmak istiyoruz.
1994 yılında Kırdın Kalbimi
1998 yılında Anlamıyorlar
2006 yılında Zor Gelir
2007 yılında Zoruna Mı Gitti
2009 yılında 1071
2011 yılında Arayamadım
isimli stüdyo albümleriyle müzik dünyasında yer almıştır.
Ünlü Sanatçının önümüzdeki günlerde daha başka hangi projelerle ekranlar karşısına geleceğini ve yeniden kendisine özgü cümleleriyle gündemin zirvesine yükselip yükselmeyeceğini hep beraber göreceğiz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.