Müslüm Gürses Nereli?

Müslüm Gürses Nereli?

Nereli?

Müslüm Gürses, 7 Mayıs 1953 yılı doğumludur ve sorusunun yanıtını merak edenlerin merakını gidermek için bu yazıyı kaleme almış bulunmaktayız. Müslüm Gürses Şanlıurfa doğumlu sanatçıdır. Çocukluğu bu ilde geçen bu oyuncunun annesinin adı ise Emine’dir. Babası ise Mehmet Akbaş isimli bir çiftçi olarak dünyaya gelmiştir. Bunun yanı sıra Ahmet ve Zeyno isimli de iki kardeşi bulunmaktadır.

Müslüm Gürses Sanat Hayatı

Müslüm Gürses Nereli sorusunun yanıtını verdikten sonra sıra Sanat Hayatını aktarmaya gelmiştir. Sanat yaşamı ilk önce Adana’ da başlayan sanatçı 14 yaşından bu yana şarkı söylemektedir. Burada düzenlenen bir ses yarışmasında daha sonra birincilik alarak kendini Çukurova Radyosunda sanatçı olarak bulacaktır. Adana Çukurova TRT radyosunda görev yaparken Cumartesi akşamları canlı olarak türküler söylemeye başlamıştır. Bunun yanı sıra burada 45’ lik bir plak çıkamış ve bu plak son derece ilgi görmüştür. Sonrasında ise oldukça rağbet gören ikinci plak olarak Sevda Yüklü Kervanlar isimli plak çıkararak bunun 300000 satmasını sağlamıştır.

Müslüm Gürses Eğitim Hayatı

Sayın Gürses, müziğe başladıktan sonra eğitim hayatına devam etmemiştir. En son ki eğitim hayatı ise İlkokula kadar olmuştur.

ve Çocukları Kimdir?

Müslüm Gürses’ in eşi Muhterem Nur olarak bilinmektedir. 1986’ da evlenerek 2013 yılına yani ölümüne kadar bu evliliği devam etmiştir. Ünlü sanatçının eşi ise tüm sanat hayatı boyunca yanında olmuştur. Onun yaptığı tüm eserlerde yanında destekçisi olmuştur. Müslüm Gürses nereli sizleri aydınlatan özel hayat sorusu ile de cevap vermiş olduk.

Müslüm Gürses Ne Zaman Öldü?

Sanatçının ölümü ies 2013 yılı içerisinde gerçekleşmiştir. Memorial Hastanesinde yaşadığı By- Pass ameliyatı sonrasında ise akciğer yetmezliği teşhisi ile hayata gözlerini yumdu. Sanatçının bu hastalığının yanı sıra kalp yetmezliği de bulunmaktaydı. Yoğun bakımda bir süre kaldıktan sonra solunum cihazına bağlandı ve Gürses 15 Kasım 2012 tarihinde yattığı hastaneden 3 Mart 2013 yılı itibariyle vefat etti. Namazı ise siyaset ve sanat camiasından birçok kişinin eşliğinde kılınan namaz ardından Zincirlikuyu Mezarlığına defni gerçekleşmiştir. Ölümüyle ise birçok seveni onu cenaze namazında da yalnız bırakmamıştır ve çok kalabalık bir cenaze olmuştur.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.