Müjde Ar Nereli?

Müjde Ar Nereli?

?

Türk sinemasının yılar geçsede unutulmaz ve güzel oyuncularından birisi olan nereli?sorusuna yanıt bulacağınız yazımızda, ayrıca ünlü sinema sanatçımızın hayatı, yaşı, evliliği ve ailesiyle ilgili birçok detayı öğrenebileceksiniz.

Müjde Ar Hangi Ünlünün Kızı?

Türk müzik tarihi için önemli bir isim olan ve söz yazarlığı, tiyatro sanatçılığı ve edebiyat öğretmenliği gibi meslekleri icraa etmiş olan Aysel Gürel ile Vedat Akın’ın kızı olarak 1954 yılında dünyaya gelmiştir. Ancak anne ve babasının, kendisi henüz çocuk yaşlarındayken ayrılmaları üzerine dedesinin evine geçmiş ve burada yaşamaya devam etmiştir. Müjde Ar’ın bir kız kardeşi daha bulunmakta olup, Mehtap Ar’da tıpkı annesi ve kardeşi gibi  sinema ve tiyatro oyunculuğu yapmıştır.  Müjde Ar ise oyunculuk hayatına atıldığı yıllar olan 1974’lerden önce modellik yapmış, sonrasında üne kavuştuğu Aşk-ı Memnu dizisinden sonra şöhretini arttırmıştır. Burada Bihter karakterini canlandırarak şöhret kapılarını aralayan önemli adımları atmış bulunmaktadır.

Bilhassa tarihin 1980’li yılları işaret ettiği oyunculuk hayatında oynadığı karakterlerinde sinemadaki kadın kimliğini özgürleştirmesiyle dikkatleri çekmiş ve kadın cinselliğine bambaşka bir pencereden bakılmasını sağlamıştır.

Yıldızı bir anda parlayan ve sinema hayatına ünlü isimler ve projelerle devam eden, Kemal Sunal ile birlikte Kibar Feyzo ve Tosun Paşa filmlerinde oynayan, bu isim ve filmlerle kariyerini zirvelere çıkaran oyuncu özel hayatını ise gözlerden uzak bir şekilde yaşamıştır.

Müjde Ar’ın özel hayatının detayları nedir?

Türk sinemasının en özel isimlerinden olan Müjde Ar nereli? sorusunun yanıtına gelecek olursak vereceğimiz cevap İstanbul olacaktır. Gerçek adı Kamile Suat Ebrem olmasına rağmen günümüze kadar Müjde Ar ismiyle anılmıştır. Oyunculuk anlamında oynadığı ilk film yılı olan 1974’ten 2013’e kadar sayısız film ve dizide rol almıştır.
İlk evliliğini bu yıllardan önce ünlü olmadan yapmış, ancak kısa sürede ayrılmıştır.  Daha sonra ikinci kez 2005 yılında Ercan Karakaş dünya evine girmiştir.

Yukarıda Müjde Ar nereli? sorusunun yanıtını verdiğimiz yazımızda bunun yanında Müjde Ar’ın oyunculuk hayatının başlangıcı olan filmlerle ilgili de bazı detayları siz değerli okurlarımız için paylaşmış bulunuyoruz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

Beğendiyseniz paylaşabilirsiniz Facebook Twitter Google+ Whatsapp
« Önceki yazı
Sonraki yazı »