Leman Sam Nereli?

Leman Sam Nereli?

?

nereli sorusu sevenlerinin en çok merak ettiği soru aralıklarından birisidir. Ünlü oyuncunun 23 Temmuz 1951 yılında Üsküdar, İstanbul doğumlu olduğu bilinmektedir. Sanatçının Türkiye sahasında oldukça çok sevilen eserleri bulunmaktadır.

Türkiye sahasının kendine özgü olan yorumcularından birisidir. Leman Sam nereli sorusunun sonunda sanat hayatını da sunmak istedik. Sanat hayatına ise öncelikli olarak Azeri türküler ile başlamıştır. Ünlü oyuncunun yer verdiği albümü ise birçok kişi tarafından son derece desteklenerek ilgi görmüştür. Rumca, Fransızca ve İspanyolca gibi dillerde birçok şarkı söylemiştir. Ünlü oyuncu özel hayatıyla ekranlarda bulunmaması nedeni ile birçok kişi tarafından da sevilen bir sanatçıdır. Diplomatik konserleri de bulunan sanatçını ise Portekiz Cumhurbaşkanı olan Mario Suarez ve Malezya Kralı gibi ünlü isimlere konserler vermesi ile konuşulmuştur. Kariyerine ise ilk olarak Azeri şarkılar eşliğinde başlayan sanatçı son derece başarılı bir isimdir. Son derece çevresi bir sanatçı olarak bilinmektedir. Ünlü oyuncunun ise havyan hakları lehine birçok etkinliğinin bulunması isminin bu alanda çok geçmesini de sağlamıştır. Bunun yan ısıra Gezi olaylarına da destek veren sanatçının oldukça çarpıcı açıklamalı da mevcuttur. Sosyal medya üzerinden yapmış olduğu birçok açıklaması ile son derece büyük tepkilerde alan bir sanatçıdır. Sosyal sorumluluk adı altında birçok projeye de destek veren sanatçının birçok alanda şarkısı da mevcuttur. İlla isimli şarkısı, Livaneli Şarkıları albümü en çok dikkat çeken şarkılar arasında yerini almıştır.

Leman Sam Eğitim Hayatı

Babası subay olan Leman Sam birçok ilde kendini göstermiştir. Leman Sam nereli sorusunun yanında eğitim hayatı da merak edilenler arasındadır. Disiplinli bir aileden gelmesi ise onun için büyük bir sıkıntı olmuştur. Leman Sam eğitim hayatına İstanbul’ da başlamıştır. Aynı zamanda ünlü bir sanatçı olarak çok genç yaşta konservatuar mezunu olmuştur.

Leman Sam Eşi ve Çocukları

Genç yaşta evlilik yapmış olan Leman Sam, Şehnaz Sam ve Şevval Sam isimli iki çocuğu bulunmaktadır. Bunlardan Şevval Sam günümüzde adından sıklıkla söz ettiren ünlü bir ses ve sinema sanatçısı olarak karşımıza çıkmaktadır. Şiddetli geçimsizlik nedeniyle de evliliğini erken bitirmek zorunda kalmıştır.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.