Kenan Doğulu Nereli?

Kenan Doğulu Nereli?

Nereli?

Kenan Doğulu, Türkiye’ nin en çok bilinen sanatçılarından birisidir. Kendisi 1974 doğumlu olarak istanbul Beyoğlu’nda dünyaya gelmiştir. Babası ise ünlü gitarist olan Yurdaer Doğulu’dur. , babasının izinden giderek müzik dünyasının en iyileri arasına yerleşmeyi başarmıştır. Annesinin ismi ise Serpil Doğulu’ dur. Kendisi aslen Gaziantepli olarak bilinen sanatçının Ozan Doğulu’ da kardeşi olmaktadır.

Kenan Doğulu Sanat Hayatı

Kenan Doğulu sanat hayatına ilk olarak Yaparım Bilirsin isimli eseri ile başlamıştır. Bu eserin yanı sıra Sımsıkı Sıkı Sıkı isimli albümü ise milyonları peşinden sürüklemiştir. Bu dönemin ünlü dizilerinden birisi olan Hiç Bana Sordun Mu isimli dizide başrol oynamıştır. Aynı adlı bir de kendi şarkısı bulunmaktadır. Ünlü sanatçının 10. Yıl marşı yine sanatçı tarafında düzenlenesi ile piyasaya sunulması ile birilkte bir de gençlik marşı düzenlemiştir. Ünlü sanatçının kariyeri ise ödüllerle doludur. Altın Kelebek ödüllerine birçok kez layık görülen sanatçı, aynı zamanda 2011 Yılı itibariyle gösterime giren HOP isimli bir animasyon filminde de seslendirmen olarak kendini göstermiştir. Kenan Doğulu nereli sorusu ile akıllara sanat hayatı da gelmektedir. Ünlü sanatçının bir de Eurovision heyecanı bulunmaktadır. Shake It Up Şekerim isimli çalışması ile birilkte yarışmayı 4. Sırada tamamlamıştır.

Kenan Doğulu Eğitim Hayatı

Doğulu Kültür Koleji’ ni bitirmiştir. Öğreniminin devamını ise ABD’ De sürdürerek, yükseköğrenimini de yine bu ülkede tamamlamıştır. Ünlü sanatçının ilk çıkışı olan 1993 senesinde ise yükseköğrenimini Bilgi Üniversitesinde devam etmesi söz konusu olmuştur. Sanatçının aynı zamanda Galatasaray Spor Kulübü genel kurul üyesi olduğu da bilinmektedir. Ünlü sanatçı daha 5 yaşındayken konservatuar bölümü piyano bölümünde eğitime başlamış ve bu eğitimini ise birincilikle bitirmiştir. Annesi ve babası da aynı zamanda sanatçı olmasının etsini burada gördüğünü söylemek mümkün olacaktır.

Kenan Doğulu Eşi ve Çocukları

Ünlü sanatçının evliliği ise 2012 yılından beri birlikte olduğu isim olan yine ünlü bir sanatçı olan Beren Saat ile gerçekleşmiştir. Kendisi 23 Şubat 2014 yılında ise Beren Saat ile Nişanlılık dönemi geçirmiştir. Bunun yanı sıra ABD’ de gerçekleştirilen törenle ise evlendiler. Kenan Doğulu nereli cevabını vererek sizlerin sorularını yanıtladık.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.