Kemal Sunal Nereli? İstanbul Mu? Malatya Mı?

Kemal Sunal Nereli? İstanbul Mu? Malatya Mı?

Kemal Sunal Nereli?

Bu içeriğimizde Kemal Sunal nereli sorusuna cevap vermeye çalışacağız, aynı zamanda kemal sunalın hayatı hakkında birçok ayrıntıya değineceğiz. Kemal sunal 1944 yılında İstanbul’un Küçükpazar semtinde ailesinin en büyük çoçuğu olarak dünyaya geldi. Kemal Sunal’ın Cengiz Sunal ve Cemil Sunal adından 2 kardeşi daha vardır. Annesinin adı Saime Sunal babasının adı ise Mustafa Sunal’dır. Kemal Sunal İstanbul’da doğmasına rağmen ailesi aslen Malatyalı‘dır.

Ek Güncelleme (21.02.2016): Bir ziyaretçimizden bize gelen mesaj sonucunda Kemal Sunal’ın ailesinin aslen Malatya’nın Doğanyol (Doğan) İlçesinin Gökçe Köyünden olduğu belirtilmiştir.

Kemal Sunal Sanat Hayatı

Hazırladığımz biyografinin en basında kemal sunal nereli sorusuna cevap olarak İstanbul doğumlu olduğunu belirtmiştik. Ailesinin ise aslen Malatyalı olduğundan bahsetmiştik şimdi ise kemal sunalın hayatı hakkında merak edilen genel sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Ünlü sanatçı sanat hayatına “Zoraki Tabip” isimli tiyatro oyunuyla başlamıştır. Sanatçı Kenterler Tiyatrosu’nda 1 yıl çalıştıktan sonra Pendik Tiyatrosuna geçiş yapmıştır. Pendik Tiyatrosunda uzun yıllar arkadaş olduğu Bülent Kayabaş’la da tanışma imkanına kavuşmuştur. Daha sonra Devekuşu Kabare Tiyatrosu’nda Ayfer Feray ve Ulvi Uraz ile beraber çalışma imkanı bulmuştur. 1972 yılından itibaren Ertem Eğilmez’in yönettiği sinema filmiyle tiyatrodan sinemaya geçiş yapmıştır. İlk defa bu tarihten itibaren geniş kadrolu sinemalarda rol almaya başlamıştır. Askerlikte acemi birliğini Ankara Etimesgut Zırhlı Birlikler Okulunda yapmıştır. Usta birliğini ise 1981 yılında Ankara’da KKK Armoni mızıkasında tamamlamıştır.

Kemal Sunal Nereli? İstanbul Mu? Malatya Mı?

Ülkemizde 7 den 70 e herkesin kalbinde taht kuran Kemal Sunal ilk olarak İnek Şaban tiplemesiyle rol oldağı filmlerle herkesin sevgisini kazanmıştır. Türk sinemasının en değerli komedyenlerinden olan Kemal Sunal peş peşe yer aldığı sinema filmleri sayesinde sadece sanat hayatında değil aynı zamanda ticari açıdanda büyük başarılara imza atmayı başarmıştır.

Kemal Sunal 1977 yılında Antalya Film Festivali’nde “en başarılı erkek oyuncu” ödülünü almaya hak kazanmıştır. Bu ödülü 1976 yılında rol aldığı Kapıcılar Kralı isimli sinema filmi sayesinde elde etmiştir. Sinema filmlerinde Şaban tiplemesi ile adından sürekli bahsettirmiş ve Kemal Sunal herkesin beynine şaban olarak kazınmaya başlamıştır. Şaban ismi ise rol aldığı Hababam Sınıfı filminde üzerine sinmiştir. Filmlerinde genel olarak bir halk kahramanı rolünde yer alıp sürekli olarak haksızın karşısında haklının savunucusu olarak var oluştur.

Kemal Sunal Eğitim Hayatı

Kemal Sunal ilkokulu Mimar Sinan İlkokulunda okudu. Ardından Vefa Lisesinden mezun oldu. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Kemal Sunal Eşi ve Çocukları Kimdir?

1974 yılında evlenen Kemal Sunal’ın eşi Gül Sunal hanımdır. Ali Sunal ve Ezo Sunal adında 2 çocukları olmuştur.

Kemal Sunal Ne Zaman Öldü?

Kemal Sunal 3 Temmuz 2000 tarihinde Balalayka isimli filmin çekimlerini yapmak için gideceği Trabzon uçağına binmeden önce kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmiştir.

Kemal sunal biyografisini yayınladığımız bu içeriğimizde kemal sunal nereli sorusuna elimizden geldiğince cevap vermeye çalıştık. Bu sayede umarım Kemal Sunal nereli diye merak edenlerin kafasındaki soru işaretlerine cevap verebilmişizdir.

Kemal Sunal Uçakta Nasıl Öldü?

Kemal Sunal hayatı boyunca sürekli olarak kara taşıtlarıyla yolculuk yapmayı tercih etmiştir. Çünkü Kemal Sunal uçaktan ve gemiden korkmaktaydı. Maalesef Kemal Sunal hayatı boyunca uçak fobisini bir türlü yenememiştir. Maalesef Balalayka filminin çekimleri için ilk defa 3 Temmuz 2000 yılında uçağa binmek zorunda kalmış ve binmiş olduğu uçakta kalp krizi geçirerek hayata gözlerini yummuştur.

Kemal Sunal Aslen Nereli?

Makalenin başında Kemal Sunal nereli diye merak edenlere İstanbul Küçükpazar semtinde doğduğunu belirtmiştik. Yani Kemal Sunal’ın doğum yeri İstanbul’dur. Fakat bazı kişiler kemal sunal aslen nereli diye sorarak ailesinin nereli olduğunu merak etmektedirler. Kemal Sunal’ın ailesi aslen Malatya’lıdır.

Kemal Sunal Malatya’nın Neresinden?

Kemal Sunal İstanbul doğumludur ailesi ise Malatyalı’dır. Fakat Malatya’nın neresinden olduğu hakkında halen bir bilgi maalesef bulamadık. Malatyanın hangi ilçesinden yada merkezinden mi olduğunu maalesef bilmiyoruz.

Kemal Sunal Nerede Doğdu? Memleketi Neresi?

Kemal Sunal İstanbul’un Küçükpazar semtinde doğmuştur. Memleketi İstanbul’dur fakat ailesi aslen Malatya’lıdır.

Kemal Sunal Babası ve Annesi Kimdir?

Kemal Sunal’ın babası Migros Ticaret A.Ş.’den emekli Mustafa Sunal’dır. Annesi ise Saime Sunal’dır. Ayrıca Kemal Sunal’ın iki adet kardeşi bulunmaktadır. Kardeşlerinin ismi ise Cemil Sunal ve Cengiz Sunal’dır.

Kemal Sunal Hakkında Eklemek İstedikleriniz?

Kemal Sunal hayatı hakkında eklemek istediğiniz farklı bilgiler varsa yorum olarak bildirirseniz konuda güncelleme yaparak içeriğimize ekleriz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

Beğendiyseniz paylaşabilirsiniz Facebook Twitter Google+ Whatsapp

Yorumlar (25)

YORUM YAZ
 1. Avatar bartu 2 Şubat 2017, 21:57 diyorki:

  bu da iş mi be niye vefad etin kemal abim be seni çok seviyorum keşke ölmeseydi abiğimiz be

 2. Avatar RAMBO KILIÇ 18 Haziran 2016, 12:15 diyorki:

  ALLAH RAHMET ETSİN TOPRAĞI BOL OLSUN ŞABANI ÇOK SEVERDİK SEVENLERİNE VE AİLESİNE ÇOK SELAM OLSUN HEMŞİRE ÜSK DEVLET HASTANESİNDEN SUNA SELVİTOP

 3. Avatar ramazan 12 Haziran 2016, 01:44 diyorki:

  çok severdik şabanı nur içinde yatsın o güzel insan istanbula lütfen heykeli dikilsin cadelere ismi verilsin allah rahmet etsin ailesine sevenlerine çok selam olsun iyi günler dilerim herkese bay bayyyyyyyyyyyy üsküdar devlet hastanesinden ramazan kılıç

 4. Avatar ramazan 12 Haziran 2016, 01:40 diyorki:

  allah rahmet etsin çok şeker bir insandı otürkiyelidir herkese çok selam olsun üsküdar devlet hasatanesinden personel rambo kılıç

 5. Avatar Necdet alkasi 25 Mart 2016, 21:26 diyorki:

  Kemal sunal alevi mi yoksa müslüman mı ne demek? Bunun kararını vermek herhalde size kalmamıştır

 6. Avatar şirin 21 Şubat 2016, 02:20 diyorki:

  kemal sunalın bir filmi vardı hani adamın şapkasına sigara atıyordu sonra adamın kafası duman çıkararak tutuşmaya başlıyor ve kaçıyordu, filmin adını bir türlü hatırlamıyorum.

 7. Avatar mehmet taş 19 Şubat 2016, 13:17 diyorki:

  Kemal abiyi saygıyla anıyor ve kendisine Allah’tan rahmet diliyoruz. Kendisini çok sever ve ailece sürekli izleriz.

 8. Avatar fatma 18 Şubat 2016, 16:16 diyorki:

  kemal sunal nereli neden bu kadar merak ediliyor anlamış değilim yani sonuçta nereli olduğunun ne önemi var ki?

 9. Avatar ben biliyorum 16 Şubat 2016, 08:19 diyorki:

  Kemal sunalın ailesi bizim oralardan olur kendileri malatya doğan ilçesi gökçe köyündendir, bu bilgiyi de içeriğinize eklerseniz mutlu olurum, teşekkürler.

 10. Avatar Aynı İlçedeniz 1 Şubat 2016, 22:45 diyorki:

  Bende Küçükpazar semtindenim bende kemal sunal gibi bir sanatçı olabilir miyim acaba?

  • Avatar RAMBO KILIÇ 18 Haziran 2016, 12:18 diyorki:

   SENDE KÜÇÜK PAZARLI ŞANSINI Bİ DENE BELKİ OLUR BİZİDE HATIRLERSIN YAYVU DAHA ÇOK BEKLERSİN TREN KAÇTI BE KOÇUM

 11. Avatar Naciye 1 Şubat 2016, 10:55 diyorki:

  Bu gecede bizi ailece güldürmeyi başaran kemal sunal nereli öğrendiğim için çok mutluyum, teşekkür ederim.

 12. Avatar mehmet 1 Şubat 2016, 02:40 diyorki:

  Bugün çöpçüler kralı filmini izlerken aklıma geldi araştırayım dedim Allah büyük ustanın yerini mekanını cennet eylesin. Her daim her dönemde insanları güldürmeyi başaran çok değerli bir sanatçıydı.

 13. Avatar Ahmet 31 Ocak 2016, 12:25 diyorki:

  Kemal Sunal her izlediğimizde bizleri güldüreyi başaran ender ve değerli insan 🙂

 14. Avatar Kardeşleri 31 Ocak 2016, 09:44 diyorki:

  kemal sunal iki tane kardeşi olduğunu bilmiyordum bir de üstelik malatyalıymış çok mutluyummm

 15. Avatar Kemal 30 Ocak 2016, 16:42 diyorki:

  Adaşım keşke senin gibi sevilen bir sanatçı olabilseydim ama İnşallah birgün senin gibi başarılı olmayı başaracağım.

 16. Kemal Sunal Nereli – YENİ SEZON 25 Ocak 2016, 11:39 diyorki:

  […] kadar büyük bir oyuncu olması da haliyle kemal sunal nereli hayatı ve filmleri gibi birçok konu da merak ediliyor. Kemal Sunal ile ilgili tüm merak […]