Fatih Ürek Nereli?

Fatih Ürek Nereli?

Fatih Ürek Nereli?

Fatih Ürek, Türkiye’ nin en renkli isimlerinden biridir. Ünlü şarkıcının aynı zamanda oyunculuk kariyeri de bulunmaktadır. Fatih Ürek Nerelidir? sorusu ise sıklıkla sorulan sorular arasında kendini göstermektedir. Ünlü oyuncu ve şarkıcının ise Erzurum doğumlu olduğu bilinmektedir. Bunun yanı sıra kendisi 1956 yılında dünyaya gelmiştir.

Fatih Ürek Sanat Hayatı

Fatih Ürek, sanat yaşamına pop şarkıcısı ve fantezi türünde şarkıcılık yaparak başlamıştır. Son derece farklı bir karakter olan oyuncu komedi filmlerinde de kendini göstermiştir. Şarkıcının ilk albümü ise Yaktı yaktı isimli olarak piyasaya çıkmıştır. Bu albüm ise Raks müzik tarafından sunularak sanatçının tanıtımı yapılmıştır. Bu albümün çıkış tarihi ise 1993 yılı itibariyle olmuştur. Sanatçı ilk olarak yaptığı albümünde ise Bülent Ersoy tarafından seslendirilen Sefam Olsun şarkısını seslendirmiş ve kendince bir yorum katmıştır. 1995 yılında ise ikinci albümü olan Sen İki Gözümsün isimli şarkıyı çıkarmıştır. Klasik şarkılara ve bunun yanı sıra da pop şarkılar ile albümünü donatmıştır. Son derece ünlü olan bir diğer albümü ise sanatçının Sus isimli albümü olmuştur. Bu son albümünden önce ise sanatçının 13 yıllık bir arası mevcuttur. Ünlü oyuncunun seslendirdiği ve Hadi Hadi şarkıları gündeme adını koymuştur. Oyuncu ve şarkıcı olarak birçok kişi tarafından bilinen albüm ve filmlere adımını atmıştır. Son olarak Emrah Karaduman ile çalışarak Hayde ve Yedi Tepe isimli tek parça çalışmaları ile isminden söz ettirmiştir. Ünlü oyuncunun yer aldığı bir takım sinema filmleri ise Reyting Hamdi, BeyazShow, Şeytanın Pabucu, Neredesin Firuze gibi birçok noktada oyunculuk yapmıştır. En çok konuşulan durum ise Mehmet Ali Erbil ile olan konuşmaları olmuştur. Fatih Ürek Nereli sorusunu yanıtlamak amacı ile sizlere eğitim hayatından da bahsettik.

Fatih Ürek Eğitim Hayatı

Fatih Ürek, eğitim hayatına Erzurum’ da başlamıştır. Kendisi Şerafettin Ürek olan babasının 4 çocuğundan birisi olarak dünyaya gelmiştir. Aynı zamanda 3 tane de kız kardeşi bulunmaktadır. Ancak çok küçük yaşlarda Bursa kentine gelmiştir. Burada ise Taylan Gazinosunda çalışmaya başlayan sanatçı lise mezunudur. Fatih Ürek Nereli sorusunun yanıtını verirken, hayatını ve eğitimlerini sizlere sunmaya çalıştık.

 

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.