Fatih Portakal Nereli?

Fatih Portakal Nereli?

Fatih Portakal Nereli?

Yaptığı haber programı sunuculuğundaki sevecen tavırlarıyla ve konuşmalarıyla dikkatleri üzerine toplayan isim olan Fatih Portakal nereli? sorusunun yanıtını vermeden önce hayatına dair bazı detayları paylaşacağız.

Fatih Portakal Neden Yurtdışına Gitmiştir?

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İngilizce İşletme bölümünde tamamladıktan sonra hem yüksek lisans yapmak, hem de üst düzey yabancı dil kullanımı için Avustralya’ya giderek 3 yıl kaldıktan sonra yeniden Türkiye’ye dönen Fatih Portakal büyüğü İzmir ilinde çeşitli projelerde yer almıştır. Önce Star Tv bünyesinde kadrolu olarak muhabirliğe başlamış, sonrasında ise başka sektörlerde ilgisi olan bir işyeri açma planı yapmıştır. Yine bunun için İzmir’i seçmesine rağmen, Fatih Portakal nereli? sorusunun yanıtı bu değildir.

Fatih Portakal Aslen Nereli?

Çünkü ünlü muhabir 1968 yılında Aydın’ın Nazilli ilçesinde dünyaya gelmiştir. Lise öğrenimini İzmir’de tamamlamış ve bu nedenle tercihini İzmir’den yana kullanmıştır. Ancak bu konudaki yaşadığı aksiliklerin neticesinde 2010 yılında Kanal D Haber ekibine transfer olması sağlanmıştır. Burada Ayşenur Arslan ve Mehmet Ali Birand gibi ünlü muhabirlerle çalışma fırsatı bulmuştur. Ayrıca hayatı boyunca memleketi olan Aydın’da muhabirlik adına da ajanslarda çalışarak önemli işlere imza attığını belirtmek istiyoruz.

Fatih Portakal Şuan Hangi TV Kanalında Çalışıyor?

Takvimler 2010’u gösterene kadar muhabirliğin yanında radyo ve canlı sokak programlarının sunuşunu gerçekleştirmiştir. Best FM ‘Fatih Portakal’la Konuşan Türkiye‘ radyo programı, Kanal D‘de ‘Ne yapmalı?‘ programı, CNN Türk “Seçim Çadırı ve Sokak TV, Fatih Portakal tarafından 2009’lu yıllardan itibaren hazırlanıp sunulan programlardır. Bu tarihten sonra ise Fox Tv’ye geçerek sabah kuşağında Çalat Saat isimli haber programını sunmaya başlamıştır. Kendine has tarzıyla sunduğu sabah haberlerinde sevilen bir yüz haline gelerek, halen devam ettiği  akşam kuşağına geçmiştir.

​Yazımızda Fatih Portakal nereli? sorusunun yanıtını verdikten sonra hayatıyla ilgili önemli detayları paylaştığımız ünlü muhabirin aynı zamanda yüksek lisans eğitimini de öğretim görevlisi olduğu İstanbul Aydın Üniversitesi’nde sürdürdüğünü söyleyelim. Burada 4. sınıf öğrencileri için “Araştırmacı Gazetecilik” dersi verirken, “Mahalli İdareler” bölümü üzerinden yüksek lisans eğitimini tamamlamaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.