Erol Taş Nereli?

Erol Taş Nereli?

?

Yeşilçam filmlerinin vazgeçilmez kötü karakteri olan Nereli sorusunun yanıtını vereceğiz sizlere. 28 Şubat tarihinde doğan sanatçı 1928 yılında dünyaya gelmiştir. Ünlü oyuncunun sinema tarihine damgasını vuran birçok eseri bulunmaktadır. Oyuncunun Erzurum doğumlu olduğu bilinmektedir.

Erol Taş, sanat hayatına ilk olarak kendi ağzından anlatması ile tesadüf olarak sunmuştur. Erol Taş Nereli sorusunu sizin için araştırdık. Oyuncunun tamamen film setinde başlayan serüveni ise son derece başarılı bir oyunculuk kariyerine dönüşmüştür. Film setinde film seyrederken serserilerin sete sataşması sonucunda korumaya çalışması Lütfi Akad’ ın dikkatini çekmiş ve kavga sahnelerinde oynaması için davet almıştır. Daha sonrasında ise farklı rollerde teklifler gelmeye başladığını söylemiştir. Ünlü oyuncunun sinema yaşamı ise ilk olarak Acı günler isimli film ile başlamıştır. Başlarda figüran olarak başlamasına rağmen Yeşilçam filmlerinin en çok konuşulan isimlerinden birisi olmuştur. Ünlü oyuncunun kariyeri boyunca kötü adam rolünü oynaması halk tarafından sevilmemesine neden olmuştur. Kendisinin ünlü oyunculuklarından birisi olan sürgün filmini ise başrol oynayarak kötü adam imajından çıkmayı başarmıştır.

Erol Taş Eğitim Hayatı

Erol Taş sinema öncesinde farklı bir yaşama sahiptir. Burada 2 yaşında yetim kalan oyuncunun annesi olan Nazife Hanım, istanbul’ a taşınarak burada hayatına devam etmeye başlamıştır. Birçok işte çalışan ünlü oyuncunun kazandığı birçok ödül bulunmaktadır. Ancak ilk önce hamallık yaparak ve tezgâhtarlık yaparak hayatını geçindirdiğini söylemek gerekecektir. Oyuncunun bir dönem devam ettiği ve okul çağında olmasına rağmen hala çalıştığı bilinmektedir. Kendisi boksör olan oyuncu birincilik ve ikincilikler kazanmıştır.

Erol Taş Eşi ve Çocukları

Erol Taş, Hafize Taş ile evlenmiştir. Kendisinin bu kadından Meftun Tanşu ve Güler ve gönül isimli olan ikiz çocukları dünyaya gelmiştir. Oyuncunun eşi ise 1965 yılında ölmüştür. Bunun üzerine ise kendi teyzekızı olan Elmas Erşan ile evlenmiş ve bundan ise Müjgân isimli bir kız çocuğu dünyaya gelmiştir.

Erol Taş Ne Zaman Öldü

Ünlü oyuncunun vefatı ise 8 Kasım 1998 yılında geçirdiği ağır kalp krizi sonucunda gerçekleşmiştir. Erol Taş Nereli sorusu ise çoğu sevenleri tarafından sorulan bir soru olmuştur. Yeşilçam’ın en değerli isimlerinden birisi olması nedeniyle birçok kişi tarafından gözyaşları ile uğurlanmıştır.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.