Beren Saat Nereli?

Beren Saat Nereli?

Nereli?

Ankara Başkent Üniversitesi İşletme bölümünde okurken katıldığı “Türkiye’nin Yıldızları” isimli yarışma programından sonra üne kavuşun ve 2004 yılında “Aşkımızda Ölüm Var” isimli televizyon dizisiyle oyunculuk hayatına başlayan size ayrıntısıyla anlatmak istiyoruz.

Beren Saat Ailesi

Beren Saat 26 Şubat 1984 tarihinde Hüseyin Avni Saat ve Ayla Saat’in kızı olarak Ankara’da doğdu. Beren’in aynı zamanda Cem Saat isimli bir de erkek kardeşi bulunmaktadır. İlk, orta ve lise eğitimini doğduğu ve büyüdüğü şehir olan Ankara’da tamamladı.

Beren Saat Aldığı Ödüller

Beren saat sanatçılık kariyerindeki ilk çıkışını 2006 yılında yayınlanan “Hatırla Sevgili isimli dizi sayesinde yakalamıştır. Daha sonrasında ise 2008 yılında “Aşk-ı Memnu” dizisindeki Bihter rolüyle halkın sevgisini kazanmıştır. En son olarak 2013 yılında yönetmenliğini Uğur Yücel’in üstlendiği “Benim Dünyam” isimli filmde rol almıştır. Beren Saat oynadığı “Hatırla Sevgili” isimli dizi sayesinde Altın Lale Güzel Sanatlar Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülüne layık görülmüştür. Daha sonra Aşk-ı Memnu dizisindeki Bihter Ziyagil rolü sayesinde Altın Kelebek Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazanmıştır. 2009 yılında ise Yıldız Teknik Üniversite’si tarafından Yılın En İyi Kadın Oyuncusu olarak seçilmiştir. Ardından aynı ödülü 2011 yılında çekilen Fatmagül’ün suçu ne isimli diziylede kazanmayı başarmıştır. En son ise şuan için 2014 yılında oynadığı Benim Dünyam isimli filmle En İyi Sinema Kadın Oyuncusu ödülünü kazanmıştır.

Beren Saat Yaptığı Bağışlar ve Sosyal Sorumluluk Projeleri

Konunun başında Beren Saat nereli diye merak edenler için Ankara’lı olduğunu belirtmiştik. Şimdi ise sanatçı hakkında farklı bilgiler vermeye devam ediyoruz. Beren saat hem kişisel hayatı hemde sanat hayatı içerisinde birçok sosyal sorumluluk projesinde yer almış bir insandır. Örneğin; 2011 yılında oynadığı Rexona reklamından kazandığı 100000 Lirayı Mor Çatı derneğine bağışlamıştır. 2012 yılında Elle dergisi için tişört tasarımı yaptı ardından bu tişörtler internet üzerinden satıldı ve bu satışlardan elde edilen geliri yetiştirtme yurtlarında kalan 18-24 yaş arası gençlerin eğitimi için Nar Taneleri Projesine bağışladı. Aynı yıl içerisinde Trendus tarafından hazırlanan bir takvimde lösemili bir çocukla beraber poz verdi ve bu takvimin satışından elde edilen gelirler Lösev vakfına bağışlandı. 2014 yılında Baba Beni Okula Gönder kampanyasının reklam filminin seslendirmesini de yine Beren Saat üstlenmiştir.

Beren Saat Oynadığı Filmler

Okuduğunuz içerikten sonra beren saat nereli diye aklınızda bir soru işareti kalmadığını düşünerek sanatçının oynadığı sinema filmlerini bir tablo halinde sizlere gösterelim istedik.

 

Beren Saat Oynadığı Sinema Filmleri

Oynadığı Film Oynadığı Yıl Oynadığı Rol
Güz Sancısı 2009 Elena
Gecenin Kanatları 2009 Gece
Oyuncak Hikayesi 2010 Barbie (Seslendirme Yaptı)
Gergedan Mevsimi 2012 Buse
Cesur 2012 Merida (Seslendirme Yaptı)
Benim Dünyam 2013 Ela Bayındır
Minyonlar 2015 Scarlet Overkill (Seslendirme Yaptı)

Beren Saat Hakkında Bilinmeyen Bilgiler

Genel olarak Beren Saat nereli? sorusuna cevap vermeye çalıştığımız bu içeriğimizi düzenli olarak güncelleyeceğiz. Sanatçı hakkında yeni bilgiler elde ettikçe (özel hayatı hariç) konuya eklemeye devam edeceğiz. Sanatçı hakkında öğrenmek istediğiniz farklı sorular olursa konuya yorum olarak eklerseniz araştırır sorunuza cevap verir ve içeriğimizde güncelleme yaparız.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.