Aziz Yıldırım Nereli?

Aziz Yıldırım Nereli?

Nereli?

Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün başkanıdır. Kendisi diğer spor kulübü başkanlarına nazaran çok daha gündemde olan birisidir. Bu nedenle ? sorusunun cevabı birçok insan için merak konusudur. Aziz Yıldırırım 2 Kasım 1952 tarihinde, Diyarbakır Ergani’de doğmuştur.

Aziz Yıldırım’ın Eğitim Hayatı ve Mesleği

‘’Aziz Yıldırım nereli?’’ sorusunun cevabı Diyarbakır’dı. Ancak Aziz Yıldırım ilkokul, ortaokul ve liseyi Düzce’de okumuştur. Üniversiteyi ise Ankara’da, o zamanki adıyla Ankara Devlet Mimarlık Mühendislik Akademisi denilen, Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde okumuştur. Üniversiteden inşaat mühendisi olarak mezun olan Yıldırım, Maktaş Mühendislik firmasının sahibidir.

Aziz Yıldırım’ın Ailesi

Aziz Yıldırım ilk evliliğini Yıldız Yıldırım ile yapmıştır. Bu evlilikten Hande ve Gülşah adlarında iki kızı vardır.  Aziz Yıldırım eşi Yıldız Hanımdan 7 Nisan 2010 tarihinde boşanmıştır. Yıldırım boşanmanın ardından 12 Mayıs 2011 tarihinde Gonca Çelikkıran ile evlenmiş ve bu evliliğinden de Yaz adında bir kız çocuğu sahibi olmuştur. Aziz Yıldırım’ın ilk evliğinden olan iki kızından Ada ve Leyla adlarında iki kız torunu vardır.

?

boyunca sporla iç içe olmuştur. Gençlik yıllarında Düzce’de amatör spor kulübü olan Hamidiyespor’da oynamıştır. Daha sonraki hayatında Fenerbahçe yönetim kurulunda yer almıştır. 15 Şubat 1998 yılındaki Fenerbahçe Genel Kurultayı’nda Vefa Küçük’ü bir oy farkla yenerek Fenerbahçe Spor Kulübü’nün başkanı olmuştur. Aziz Yıldırım, Şükrü Saraçoğlu’nun 16,5 yıllık başkanlık serüveniyle elde ettiği en uzun süreli başkanlık unvanını ele geçirmiştir.

Aziz Yıldırım Nereli?  Yıldırım, Fenerbahçe’yi işleyen bir şirket haline dönüştürmüştür. Açtırdığı Fernerium mağazaları, taraftar kartları, kombine biletler ve Fenerbahçe formalarının satışlarıyla takımın gelirini katlamıştır. Aziz Yıldırım 2011 yılında Fenerbahçe’nin elde ettiği şampiyonluğu şike yoluyla elde ettiği iddiasıyla yargılanmıştır. Yargılama sonucunda dört maçta şike, üç maçta da teşvik primi verdiği gerekçesiyle suçlu bulunmuştur. Aziz Yıldırım bir sene Metris Cezaevinde yatmıştır. Hakkında verilen altı yıl hapis, para cezası ve spor kulüplerinde görev yapma yasağı kararlarına itiraz etmiş ve tekrar görülen mahkeme tarafınca beraat etmiştir.

Aziz Yıldırım’ın hayatı hakkında hazırladığımız bu biyografi yazısında ‘’Aziz Yıldırım nereli?’’ sorunuzun cevabı ve Aziz Yıldırım’ın hayatı hakkındaki bazı bilgiler mevcuttur. Özet olarak ‘’Aziz Yıldırım nereli?’’ sorusunun cevabı “Aziz Yıldırım Diyarbakır’lı” olacaktır.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.