Azer Bülbül Nereli?

Azer Bülbül Nereli?

?

nereli sorusunun yanıtı birçok hayranı tarafından merak konusu olmuştur. Ünlü oyuncunun asıl ismi Subay Keskin’ dir. Sahne adı olan Azer Bülbül ile birçok kişinin de kalbini fethetmeyi başarmıştır. Kendisi 1 Şubat 1969 Kars doğumludur. Arabesk ve fantezi müzik dünyasının vazgeçilmez olan isimlerinden birisi olmuştur. Müzik kariyeri ise Garip Yolcu isimli albümü ile başlamıştır.

Azer Bülbül Sanat Hayatı

Azer Bülbül sanat hayatına birçok kişinin gıpta ile baktığı bir şekilde başlamıştır. Azer Bülbül nereli diye merak ettiğiniz sanatçının sanat hayatına inmeye çalıştık. İlk çıktığı sıralarda birçok arabesk seven kişinin gönlünü fethetmeyi de başarmıştır. Ünlü oyuncunun özel bir yorum anlayışı bulunmaktadır. Kendisini tanıyan ve seven kişilerin bu anlamda yüksek oranda ona tutku ile bağlı olması, konserlerinde jiletleyen gençleri sıklıkla görmek ile sonuçlanmıştır. Ünlü sanatçının en önemli eseri ise Yalan Olur ve Ben Sana Vurgunum eserleri ile adından söz ettirmiştir. Bunun yanı sıra kendisinin oldukça detaylı bir müzik araştırması ile fantezi müzik dalında eserler verdiği bilinmektedir. Sanatçının aynı zamanda 1996 yılında gönülleri fetih eden eseri olan Ben Babayım albümü ise sevenlerini gerçek anlamda etkilemiştir. 20001 yılında çıkarmış olduğu kaseti ise Yaralandın Mı Ey Can eseri ise ve Dokunmayın Çok Fenayım isimli şarkıları birçok kişinin diline pelesenk olmuştur.

 

Azer Bülbül Eğitim Hayatı

Eğitim hayatı olarak genç yaşlardan beri şarkıcı olarak kendini göstermiştir. Bunu yanı sıra ilk okul eğitiminden sonra eğitimi kesintiye uğramıştır.

Azer Bülbül Eşi ve Çocukları

Azer Bülbül evlenmemiş ve çocuk sahibi olmamıştır.

Azer Bülbül Ne zaman Öldü?

Ünlü şarkıcının ölümü sevenlerini üzüntüye boğmuştur. Kendisi 15 Şubat 2011 yılı itibariyle yaklaşık olarak 10 gibi bir süre için ceza almış ve hapis cezası için bir süre düşünülürken bunu para cezasına çevirmiştir. Kendisi ise cezayı aldıktan sonra kendisini temiz olduğunu ve o günlerini anmak bile istemediğini dile getirmiştir. Ancak kendisi Antalya da 2012 yılında 7 Ocak günü bir otel odasında kalp krizi geçirerek ölmüştür. 43 yaşında ölümü ile sevenlerini son derece üzen oyuncu İstanbul’ da toprağa verilmiştir. Azer Bülbül Nereli? sorusu ile sizlerin sorularını yanıtladık.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

Beğendiyseniz paylaşabilirsiniz Facebook Twitter Google+ Whatsapp
« Önceki yazı
Sonraki yazı »