Hamilelik İlk Hafta Belli Olur Mu?

Hamilelik İlk Hafta Belli Olur Mu?

Anne adayları tarafından en fazla merak edilen ayrıntılardan biri de hamilelik ilk hafta belli olur mu merakıdır. Reglin normalde biraz daha gecikmesi sonucunda kadın doğum uzmanları bu durum karşısında yapılması gereken ilk şeyin hemen gebelik testinin yaptırılması gerektiği yönündedir. Hamilelik testi sonucunda büyük olasılıkla hamilelik eyleminin oluştuğu kolayca tespit edilmektedir. Şimdi de bu konuda kadın doğum uzmanları tarafından sunulan bilgiler hakkında bilgiler sunalım.

İşte Kadın Doğum Uzmanlarının Hamileliğin İlk Hafta Belli Olur Mu Hakkında Sunduğu Bilgiler Şunlardır;

  • Kadın doğum uzmanları hamilelik belirtileri itibaren olmasa da 3. ve 4. haftalardan itibaren kesin olarak belli olabileceğinin altını çizmektedirler. Kadın doğum uzmanları hamilelik döneminin toplamda 3 farklı dönemden oluştuğunu ve ilk 3 ay içerisinde anne karnındaki bebeğin hücresel bakımdan gelişim gösterdiğini ve bu süreçler içerisinde hamile kalınmasının tespitinin söz konusu olabildiğini belirtmektedirler.
  • Dolaysıyla özetle kadın doğum uzmanları hamileliğin ilk 3. ve 4. haftalardan itibaren kesin olarak tespit edilebildiğini belirtmektedirler.
  • Uzmanların hamilelik belirtileri ne zaman başlar hakkındaki görüşleri bu şekildedir.

Hamilelikte İlk Haftada Neler Gerçekleşmektedir?

  • Hamileliğin ilk haftalarında özellikle anne karnındaki bebeğin gelişim süreci başlamaktadır. Bebek ilk haftalardan itibaren vücutsal bakımdan gelişim göstermektedir.
  • Hamileliğin ilk haftalarından itibarena anne adaylarında da fiziksel ve ruhsal bakımdan bazı değişimler meydana gelebilmektedir. Ancak hamilelik dönemi ortalarına doğru birçok olumsuzluklar kendiliğinden etkilerini kaybedebilmektedir.
  • Hamilelik ilk haftalarında anne adaylarının aynı zamanda vitaminlere ihtiyaç duyduğu dönemdir. Dolaysıyla hamilelik ilk haftalarından itibaren vitaminler ve özellikle de folik asit vitamininden bolca alması gerekmektedir.

Hamilelikte ilk hafta neler gerçekleşmektedir hakkında da bilgiler sunduktan sonra hamileliğin ilk haftaları konusu hakkındaki makalemizi burada tamamlamaktayız.

Kaynak: Saglikla

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.