Böbrek Ağrısı ve Yel Girmesi Nasıl Anlaşılır ?

Böbrek Ağrısı ve Yel Girmesi Nasıl Anlaşılır ?

İnsan vücudunda belirli aralıklarla değişik şekilde ağrılar nüksetmektedir. Fakat bu durum çoğu zaman bu ağrıları fazla dikkat etmediğimizden ilerleyen günler içerisinde artırarak devam eder. Peki bu ağrılar içerisinde olan nasıl anlaşılır? Böbrek mi yoksa mi olduğu nasıl anlaşılır?

Böbrek ağrıları hem fazla sancılı olması sebebiyle hem de sağlığı ciddi oranda olumsuz etkilemesinden dolayı ciddiye alınması gereken ve üstünde sıklıkla durulması gereken bir hastalıktır. İlk olarak bakmamız gereken konu nelerdir olacak.

Böbrek Ağrısı ve Yel Girmesi Nasıl Anlaşılır ?

Böbrek Ağrısı mı Yel Girmesi mi ?

Böbrek ağrılarının en büyük sebebi böbrek taşı veya böbrekte meydana gelen böbrek kumu olarak görülür. Böbrek taşı oluşmaya başladığı süreç içinde herhangi bir belirti ortaya koymaz. Fakat sindirim kanalına geçmeye başladığı zaman idrar yolunda tıkanıklığa yol açarak böbrek ağrısı belirtileri bu şekilde ortaya çıkar. İlk olarak sancı şeklinde ben buradayım diyen böbrek taşı ağrısı kısa süre zarfı içinde artarak dayanılmaz bir ağrı şekle dönüşecektir.

Böbrek Ağrısı ve Yel Girmesi Nasıl Anlaşılır ?

Böbrek ağrısı kendini göstermeye başladıktan sonra ağrıyla beraber ateş, mide bulantısı ve kusma gibi sorunlarda görülür. Böbrek ağrısı belirtileri kimi zaman böbrekte ortaya çıkabilen ciddi hastalıkların, tümörlerin habercisi olabilmektedir. Bu sebeple mutlaka dikkate alınmalı ve erkenden tedavisi konusunda zaman kaybetmeden doktor kontrolünde tedavi görülmesi gereken hastalıktır. Yel girmesi olarak tabir edilen durum ise soğukta kalındığında veya belimizi açık unuttuğumuzda ortaya çıkan uzun süreli meydana gelen bir ağrıdır.

Bir önceki makalemiz olan Sivilce İçin Kesin Çözüm isimli makalemizde Bir günde sivilce nasıl geçer ve sivilce geçirme yolları hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.