Böbrek Ağrısı Belirtileri

Böbrek Ağrısı Belirtileri

Vücudumuzda sürekli olarak farklı ağrılar meydana gelebilmektedir. Fakat çoğu zaman bu ağrıları fazla önemsemeyiz. Oysa ki böbrek ağrıları hem fazla sancılı olması sebebiyle hemde sağlığı ciddi düzeyde olumsuz etkilemesi sebebiyle ciddiye alınmalı ve üzerinde durulmalıdır. Bu sebeple bu içeriğimizde belirtileri nelerdir konusunu ele alacağız.

Böbrek ağrılarının en büyük sebebi böbrek taşı görülmesidir. Böbrek taşı oluşmaya başladığı süreçte herhangi bir belirti göstermez. Fakat sindirim kanalına geçmeye başladığı zaman idrar yolunda tıkanıklığa sebep olarak böbrek ağrısı belirtileri göstermeye başlayacaktır. İlk olarak sancı şeklinde kendini gösteren böbrek taşı ağrısı kısa süre içinde artarak dayanılmaz bir ağrı haline gelecektir.

Böbrek ağrısı kendini göstermeye başladıktan sonra ağrıyla beraber ateş, mide bulantısı ve kusma da görülebilmektedir. Böbrek ağrısı belirtileri kimi durumlarda böbrekte yaşanan ciddi hastalıkların, tümörlerin habercisi olabilmektedir. Bu sebeple mutlaka dikkate alınmalı ve erkenden tedavisi yapılmalıdır.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.