Böbrek Ağrısı Belirtileri Nelerdir?

Böbrek Ağrısı Belirtileri Nelerdir?

Vücudumuzda devamlı olarak başka çeşit ağrılar ortaya çıkabilmektedir. Ancak bu durum çoğu zaman bu ağrıları fazla önemsemediğimizden dolayı çok büyük sorunlara davetiye çıkarabilir. Oysa ki böbrek ağrıları hem fazla sancılı olması nedeniyle hem de sağlığı ciddi oranda olumsuz etkilemesi nedeniyle ciddiye alınmalı ve üstünde durulması gereken bir hastalıktır. Bunun için sizler için hazırlamış olduğumuz bu içeriğimizde nelerdir konusunu ele alacağız.

Böbrek ağrılarının en büyük nedeni böbrek taşı olarak görülür. Böbrek taşı oluşmaya başladığı zamanda herhangi bir belirti ortaya koymaz. Ancak sindirim kanalına geçmeye başladığı zaman idrar yolunda tıkanıklığa neden olarak belirtileri ortaya çıkmaya başlayacaktır. İlk olarak sancı biçiminde kendini hissettiren bu böbrek taşı ağrısı kısa zaman zarfı içinde artarak dayanılmaz bir ağrı duruma dönüşecektir.

Böbrek ağrısı kendini göstermeye başladıktan sonra ağrıyla birlikte ateş, mide bulantısı ve kusma da ortaya çıkar. Böbrek ağrısı belirtileri kimi durumlarda böbrekte meydana gelen ciddi hastalıkların, tümörlerin habercisi olabilmektedir. Bu nedenle mutlaka dikkate alınmalı ve erkenden tedavisi konusunda zaman kaybetmeden doktor kontrolünde tedavi olmak gerekir.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Erdal dedi ki:

    Böbreğim iğneleme yapıyor taş olabilirmi

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.