Purtukal.Com
Şeker Hastalığına Hangi Bölüm Bakar?
Sosyal Medyada Paylaş
5 Ocak 2015
Admin

Şeker Hastalığına Hangi Bölüm Bakar?

Şeker Hastalığına Hangi Bölüm Bakar? Şeker hastalığına hangi bölüm bakar ?, onu cevaplamadan önce seker hastalığı nedir ve belirtilerini anlatmak istiyorum. Şeker hastalığı (Diyabet) enerji kaynağı olarak aldığımız şekerin vücudumuzda kullanılamaması yüzünden kanda birikmesidir. Vücudumuzun, şekeri bağırsaklarda emile bilsin diye en küçük haline gelene kadar parçalar. Şekerin kullanılabilen en basit

Şeker Hastalığına Hangi Bölüm Bakar?

Şeker hastalığına hangi bölüm bakar ?, onu cevaplamadan önce seker hastalığı nedir ve belirtilerini anlatmak istiyorum. Şeker hastalığı (Diyabet) enerji kaynağı olarak aldığımız şekerin vücudumuzda kullanılamaması yüzünden kanda birikmesidir. Vücudumuzun, şekeri bağırsaklarda emile bilsin diye en küçük haline gelene kadar parçalar. Şekerin kullanılabilen en basit şekline glikoz ismini veriyoruz. Normalde besinlerden aldığımız şeker, bağırsaklarımızda enerji kaynağı olarak kullanılması için glikoza çevrilerek kana karışır. İnsülin de şekerin kandan dokulara geçerek yakılmasını sağlayan hormondur.
Her ne nedenle olursa olsun, hastaların şikayet ettiği konular birbirine çok benzer. Şeker Hastalığı belirtileri

(Diyabetin belirtileri)
*Susuzluk,
*Çok ve sık tuvalet ihtiyacı
*Fazla yemek yeme ancak buna rağmen kilo verme,
*Bulanık görme
Bazen nadir durumlarda koma girme derecesinde ağır bulgular meydana gelebilir.
Doktora muayene için gittiğinizde muhtemelen doktor önce şeker ölçümü isteyecek ve sonrasında tedaviye başlayacaktır. Peki, şeker hastalığına hangi bölüm bakar Hemen söyleyelim, gitmeniz gereken dal; dahiliye yani iç hastalıklarıdır.

BESLEYİCİ 10 BESİN MADDESİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ..

3 adet yorum var.

  1. Vucudu mıkroplara karsı bagısıklık sıstemı gelışmemiş onun icin seker cok yukarı cıkıyo bunu tedavı etmek için nerye gıtmem gerekır veya kıme bıldıgınız bı hastane veya doktor varmı yazarsanız mutlu olurum tesekkurler 0506 354 01 06

  2. yanlış bilgi şeker hastalarının endokrinoloji bölümünde tedavileri takip edilmelidir ilk teşhis için dahiliyeye gidilebilir.

Bir Yorum Bırak

Purtukal.Com Copyright © 2014 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır Tıbbi Sorumluluk Reddi
sitemap