Purtukal.Com
Tetanoz Aşısı Fiyatı
Sosyal Medyada Paylaş
10 Ocak 2015
Admin

Tetanoz Aşısı Fiyatı

Tetanoz Aşısı Fiyatı Tetanoz aşısı eczanelerde iki farklı isim altında satılmaktadır. Birincisi tetavax denen ilaçtır ve şuan fiyatı 14,37 liradır. İkinci tetanoz aşısı olan tetraxim fiyatı ise 27,82 liradır. Bu iki ilaç arasında pek bir fark bulunmamaktadır. Sadece tetraxim tetanozla beraber boğmaca ve difteriye karşı da bağışıklık oluşturucu etki göstermektedir.

Tetanoz Aşısı Fiyatı

Tetanoz aşısı eczanelerde iki farklı isim altında satılmaktadır. Birincisi tetavax denen ilaçtır ve şuan fiyatı 14,37 liradır. İkinci tetanoz aşısı olan tetraxim fiyatı ise 27,82 liradır. Bu iki ilaç arasında pek bir fark bulunmamaktadır. Sadece tetraxim tetanozla beraber boğmaca ve difteriye karşı da bağışıklık oluşturucu etki göstermektedir. Normal bireylerin 10 yılda bir zorunlu olarak tetanoz aşısı olmaları gerekmektedir ve bu aşıyı olurken herhangi bir ücret ödemelerine gerek yoktur. Zorunlu olarak yapılması gereken bu aşı devlet tarafından karşılanmaktadır. Fakat bunun dışında önlem amacıyla tetanoz aşısı yaptırmak isteyen kişiler tetanoz aşısı fiyatı hakkında bilgi sahibi olduktan sonra eczaneden bu ilacı olarak yaptırabilirler. Tetanoz aşısı koldan yapılan intramüsküler bir aşıdır.

Periyodik olarak yapılan aşıların dışında hamilelik döneminde 2 doz tetanoz aşısı yapılması gerekmektedir. Bu aşının ücretinin sigorta tarafından karşılanıp karşılanmadığını şuan için bilmediğimizden net bir bilgi veremiyoruz.

2 adet yorum var.

  1. Çivi batması sonucunda sağlık ocağına gittim doktor aşıyı eczaden alıp öyle yaptırabilecegimi söydi bende eczaneden 16tl’ye aldım ve öyle yaptılar acaba saglıkocagında aşı yokmu neden bize aldırıyorlar

Bir Yorum Bırak

Purtukal.Com Copyright © 2014 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır Tıbbi Sorumluluk Reddi
sitemap