Tetanoz Aşısı Fiyatı

Tetanoz Aşısı Fiyatı

Fiyatı

Tetanoz aşısı eczanelerde iki farklı isim altında satılmaktadır. Birincisi tetavax denen ilaçtır ve şuan fiyatı 14,37 liradır. İkinci tetanoz aşısı olan tetraxim fiyatı ise 27,82 liradır. Bu iki ilaç arasında pek bir fark bulunmamaktadır. Sadece tetraxim tetanozla beraber boğmaca ve difteriye karşı da bağışıklık oluşturucu etki göstermektedir. Normal bireylerin 10 yılda bir zorunlu olarak tetanoz aşısı olmaları gerekmektedir ve bu aşıyı olurken herhangi bir ücret ödemelerine gerek yoktur. Zorunlu olarak yapılması gereken bu aşı devlet tarafından karşılanmaktadır. Fakat bunun dışında önlem amacıyla tetanoz aşısı yaptırmak isteyen kişiler hakkında bilgi sahibi olduktan sonra eczaneden bu ilacı olarak yaptırabilirler. Tetanoz aşısı koldan yapılan intramüsküler bir aşıdır.

Periyodik olarak yapılan aşıların dışında hamilelik döneminde 2 doz tetanoz aşısı yapılması gerekmektedir. Bu aşının ücretinin sigorta tarafından karşılanıp karşılanmadığını şuan için bilmediğimizden net bir bilgi veremiyoruz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. ali dedi ki:

    Çivi batması sonucunda sağlık ocağına gittim doktor aşıyı eczaden alıp öyle yaptırabilecegimi söydi bende eczaneden 16tl’ye aldım ve öyle yaptılar acaba saglıkocagında aşı yokmu neden bize aldırıyorlar

  2. meral dedi ki:

    Kuduz aşısı olurken tetanos da olma ihtimali nedir yanlış mı hatırlıyorum acaba

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.