Menenjit Aşısı Fiyatı 2015

Menenjit Aşısı Fiyatı 2015

Flakon formda 0,5 ml menectra meningokok fiyatı yani menenjit aşısı fiyatı ne kadardır diye merak eden kişiler için bu konuyu açtık. Bu içeriğimizde sürekli olarak menenjit aşısının güncel fiyatlarını takip ederek sizlerle paylaşmayı planlıyoruz.

Yurtdışından ithal edilerek ülkemize gelen meningokok aşısı normal reçete ile satılmaktadır. Menenjit hastalığının etkeni olan çeşitli bakterilerle mücadele edilmesi için üretilmiş olan bu ilaç 2015 yılı itibariyle 155.38 TL fiyatı tutarında bir ücret karşılığında satılmaktadır. Menectra meningokok ile birebir eşdeğer olarak satılan farklı bir menenjit aşısı daha bulunmaktadır. Nimenrix meningokok olarak isimlendirilen bu ilaçta 151.09 TL fiyatı karşılığında eczanelerde satılmaktadır. Bu iki ilaç arasında etki olarak bir fark bulunmamaktadır. Bu iki menenjit aşısı ilacının fiyatı ise birbiriyle hemen hemen sürekli aynı seviyededir. Sadece eczanelerde biri bulunmadığında diğeri satılmaktadır.

Menenjit Aşısı Ücretini Sigorta Karşılar Mı?

Menenjit aşısı ülkemizde doktor tavsiyesiyle sıklıkla uygulanan bir aşı olmasına rağmen zorunlu olarak uygulanan aşılar kapsamına girmemektedir. Bu durum sebebiyle de menenjit aşısının ücretini maalesef sigorta karşılamamakta ve hem ssk, hem bağkur, hemde yeşil kart kullanıcıları bu ilacı normal fiyatı olan 150 lira civarı fiyatıyla almak zorundadırlar. Menenjit aşısının çocuğunuza yaptırmayı düşünüyor ve yan etkiler konusunda aklınızda soru işaretleri bulunuyor ise https://purtukal.com/asisi/menenjit-asisi-yan-etkileri-nelerdir.html adresindeki menenjit aşısı yan etkilerine ayrıntılı değindiğimiz makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

 

Bir önceki makalemiz olan Diş Ağrısı Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi isimli makalemizde diş ağrıları, diş ağrısı ve diş ağrısı belirtileri hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Asya özdemir dedi ki:

  Evet bir doz 160 tl yaptirdik medipolde 14 aylık bebeğime. Ille olsun dedi dr. Çünkü ölümcül bir virüs bu dedi yakalanirsa zor olur o yuzden yaptirdik

 2. aytaç öner dedi ki:

  teşekkür ederim,

 3. aytaç öner dedi ki:

  20 aylık bir oglum var gecen gün uyuturken nefesi tıkandi hemen kaldırıp elini yüzünü yıkadım çenesi kilitlenmişti açtım ateşini ölctüm 38.5 di ılık duş aldırdım ateşi düşürdü ateş düşürücü şurup verdim hastaneye gittik kan tahlilleri ve idrar tahlilinde hiçbişey çıkmadi çenenin kilitlenmesi beni biraz korkuttu bu epilepsi olabilirmi??kasılma yoktu aksine çok gevşekti bilinci kapalı gibi idi….

  1. Sedat URLAN dedi ki:

   Merhaba site yöneticimiz online olmadığı için sorunuza ben cevap vereceğim; Öncelikle yaşadığınız olay için çok geçmiş olsun. Fakat maalesef bu tip sorulara net cevap vermemiz mümkün değil. Biz site editörleri olarak çeşitli sağlık konuları hakkında araştırmalar yapıp, yaptığımız araştırmalarla çeşitli yazılar hazırlıyor ve bu yazıları birçok farklı internet sitesinde yayınlıyoruz. İşimiz gereği kimi zaman teknoloji makalesi, kimi zaman eğitim makalesi kimi zamanda sağlık makaleleri vb. yazmak ve yayınlamak zorunda kalıyoruz. Yazdığımız bu konular hakkında ayrıntılı bilgi birikimine ve tıp bilgisine sahip olmadığımız için sadece kaynak kitaplardan ve internet sitelerinden öğrendiğimiz bilgileri yayınlıyoruz. Oğlunuzun sağlık durumunu en iyi şekilde tespit edebilecek kişi bir doktor olduğundan dolayı uygun bir zamanda hastaneye giderek çocuğunuzun ayrıntılı muayene edilmesini talep edebilirsiniz. Bu sayede tam olarak, ancak muayene edilerek ortada korkulacak bir durum olup olmadığı ortaya çıkacaktır. Size yardımcı olamadığımız için tekrardan özür diliyor geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

 4. aytaç öner dedi ki:

  bu 150 tl bir doz içinmi bütün dozların toplam fiatı’mı?

  1. Fevzi BÜYÜKTAŞ dedi ki:

   Maalesef sadece 1 doz için geçerli fiyattır.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.