Sol Omuz Ağrısı

Sol Omuz Ağrısı

Omuz ağrıları insanlarda ciddi sıkıntılara neden olan ağrılardır ve omuz ağrılarından dolayı bireyler pek çok işte zorlanmaktadırlar. Omuz ağrılarının önemli sorunlar olduğunu belirten uzmanlar, bu ağrıların ihmal edilmemesini ve bir an önce tedavi edilmesini önermektedirler. Sol omuz ağrısı, kalbe yakın taraf olan sol kolun damarları ile ilgili bir sorundan kaynaklanabilmektedir. Bu yüzden özellikle sol omuz ağrısı durumlarında bireyler mutlaka bir uzmana görünmelidirler.

Sol Omuz Ağrısının Nedenleri

Omzun içinde yer alan, döndürücü kılıf adlı mekanizmanın işlevlerinde bozukluklar ve bu bozukluklar sebebi ile omzun her hareketinde ağrı oluşması en temel nedendir.
Uzun süre yatan hastalarda yahut hareketsiz hayat süren bireylerde omuzlar zamanla kendi hareketlerini kısıtlayacaktır ve donmuş omuz denen belirti ortaya çıkacaktır. Bu semptom da sol omuz ağrısı nedenleri arasındadır.
Kişilerdeki dolaşım bozuklukları vücudun her yerini etkilediği gibi omuzları da etkilemektedir. Eğer dolaşım bozukluğu sorununuz varsa, bu durum da sol omuz ağrısı nedenleri arasında sayılmaktadır.
Eklemlerdeki kireçlenmeler yahut başka sorunlar, vücuttaki önemli eklemlerden olan omzun da ağrı nedenleri arasında sayılabilir.
Kalpten gelen bir sorun genelde sol kola vurmaktadır ve bu da omuz ağrısı olarak da bireylere yansıyabilmektedir. Ailenizde kronik kalp sorunlarınız varsa sol kolunuzdaki ağrıları ihmal etmemenizi öneririz.

Sol Omuz Ağrısı İçin Tedavi Önerileri

Düzenli omuz egzersizleri yapmak omuz ağrılarına oldukça iyi gelen çözümlerdir. Bu sayede omuz kaslarınız açılacak ve daha rahat hareket edecektir.
Eğer daha önce de omuz ağrısı şikâyeti ile doktorunuza başvurduysanız, önerdiği kas gevşeticileri ve losyonları kullanmaya devam ediniz. Bu da ağrılarınız üzerinde faydalı bir çözümdür.
Cereyanda kalmamaya özen gösterin. Cereyanda kalmak kasların en büyük düşmanıdır ve sizi ciddi sıkıntılara sokar.
Eğer ciddi ağrılar var ise doktorunuza başvurun, hastanede yapılan veya önerilen ilaç tedavisi, ağrıları en kısa yoldan kesen çözümlerdir.
Daha ciddi problemlerde fizik tedavi gerekebilir. Fizik tedavi oldukça başarılı bir çözümdür ve düzenli olarak gidildiğinde omuz ağrılarınızı tamamen çözebilmektedir. Sağlığınızı ihmal etmeyiniz ve mutlaka hekimlerden yardım isteyiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ