Sol Kasık Ağrıları Neden Olur?

Sol Kasık Ağrıları Neden Olur?

İnsanların önemsemedikleri sağlık problemlerinden birisi kasık ağrılarıdır. İki taraflı olarak da görülebilecek olan bu ağrılar ayrı taraflarda da olduğunda bazı tehlikeli durumları işaret edebilir. Örneğin sol neden olur? sorusuna apandist cevabı verilemez. Çünkü apandist sağ kasıkta ağrılara neden olabilir. İşte bu yazımızda yalnızca neden olur? sorusunun cevabını ve tedavileri ile ilgili birtakım püf noktaları vermeye çalışacağız. Cinsiyet farkı olmaksızın yaşanılan sorusuna ise cinsiyetlere göre verilecek farklı cevaplar vardır.

Kadınlarda özellikle adet dönemlerinde, hamilelik dönemlerinde ve üreme organlarıyla ilgili hastalıklarda görülen sol kasık ağrısı, erkeklerde de üreme organları, ürolojik hastalıklar, fıtık, taş, lenfler ve çeşitli darbelerden dolayı görülebilir. Ayrıca bağırsaklar veya idrar yollarında görülen iltihaplanmalar ve enfeksiyonlar da sol kasık ağrısı neden olur? sorusuna verilecek cevaplardandır. Asıl önemli olan durum ise sol kasık ağrısı neden olur? sorusunun cevabını kısa sürede bulmak için hemen bir doktora muayene olup tedaviyi başlatmaktır. Günlük işlerinizi aksatmanıza neden olacak olan şiddetli ağrıların bir an evvel çözümünü bulmanız erken teşhis sayesinde sağlığınızın daha da kötüye gitmesini önleyecektir. Çünkü belirttiğimiz gibi üreme organlarının sağlığının tehlikeye girebileceğini işaret eden sol kasık ağrısı, genç yaşlardaki erkeklerde ve kadınlarda çocuk sahibi olmayı zorlaştırabilir.

Sol Kasık Ağrısı için Neler Yapılmalıdır?

Gebelik dönemlerinde yaşanan sol kasık ağrısı için yorucu olmayan egzersizler yapılabilir. Rahim genişlemesi, gaz, kabızlık, bağırsak problemlerinin de kasık ağrısı yapacağını unutmamalısınız. Cinsel ilişkilerinize ağrı kesilene kadar ara vermeniz sağlığınız açısından faydalı olacaktır.

Sol kasık ağrısı neden olur? diye bir soru sormanız karşılığında cevap verilmesi için ağrının hikayesinin de bilinmesi önemlidir. Ne zaman başladığı, ne kadar süredir devam ettiği, akut olup olmadığı şiddeti ve seyri hakkında doktora vereceğiniz bilgiler neticesinde gerekli olan muayene süreci başlatılacaktır. Yapılacak çeşitli kültür testi, kan testi, gebelik testi gibi tahlillerin sonucuna göre rahatsızlığınızın saptanması yapılabilecektir. Hafif olarak atlatabileceğiniz bir rahatsızlık yaşıyorsanız, için bitkisel yöntemlerden dahi yararlanabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.