Sol Dirsek Ağrısı

Sol Dirsek Ağrısı

Doğuştan var olan bir hastalığınızın olmadığını biliyorsanız, aniden ortaya çıkan sol ciddi rahatsızlıkların habercisi olabilir.
ile anlaşılacak bazı hastalıklar iltihaplı romatizma, gut, kireçlenme, sinirlerde sıkışma, boyun -omuz dejenarasyonu, kemik veremi adı verilen tümörler veya dirseğin kas ve kemiklerinin çevresinde bulunan mikropsuz yumuşak doku iltihaplanması anlamına gelen tendinit ve bursit olabilir. Eğer sol kolunuzla çok ağır bir yük taşımışsanız, bu da dirsekte ağrılara neden olabilir. Bu ağrıların şiddeti sizi uykunuzdan edecek kadar yüksek olabilir.
Ağrının hissedilmesi durumunda hemen uzman bir doktora görünmeniz halinde, yukarıdaki hastalıklardan herhangi birisi tespit edilirse ilaçlı yöntemlerle tedavilere başlanabilir.
Genellikle eklemlerin dinlendirilmesi, masajla normale dönen veya romatizma ilaçları, ağrı kesiciler verilmesiyle iyileşen sol dirsek ağrısı için daha çeşitli yöntemler de uygulanabilir.
Örneğin tendinit ve bursit hastalığının sol dirsek ağrısı yapması durumunda güce ihtiyaç duyduğunuz durumlarda zorlanabilirsiniz. Kapakları açarken açacak kullanmanız, sırt üstü uzandığınız durumlarda karın kaslarıyla doğrulmanız ve taşıdığınız yükleri her iki kolunuza eşit olarak paylaştırmanız gerekebilir. Bunlar da tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır.

Sol Dirsek Ağrısı ve Kalp İlişkisi

Ancak sol dirsek ağrısı şikayeti ile doktora gittiğinizde farklı bir soruna karşı sizi uyarabilir. Bu da kalp hastalıklarına yöneliktir. Çünkü aniden meydana gelen sol dirsek ağrıları ilk olarak akla, diğer hastalıklardan önce kalp krizine yol açması muhtemel olan kalp dolaşım hastalıkları ile damarlarda daralmaları getirir.
Yukarıda saydığımız diğer hastalıklarla yanlış tedavi uygulanması zaman kaybına yol açar. Kalp krizinin göz önünde bulundurulmaması büyük bir ihmal zincirini meydana getirebilir. Bu nedenle özellikle göğüsün sol kısmından veya sırtın ortasından başlayan keskin bir ağrı, sol dirsek ağrısı olarak yayılmaya başlamışsa bunun temel nedeni kalp hastalıkları olabilir.
Hiç vakit kaybetmeden uzman bir kardiyoloji doktoruna görünmenizin büyük faydasını görebilirsiniz.Sol dirsek ağrısı için erken teşhis ve tedavi edilmesinin tıp dünyasında önemi oldukça büyüktür.

 

Yukarıda sol dirsek ağrısı ile ilgili verdiğimiz teşhis ve tedavi yöntemlerini aklınıza göre uygulamanız hayati riske yol açabilir. Çok basit olabileceği gibi daha ağır bir hastalığın habercisi olacak bu ağrıların mutlaka doktorların kontrolünde tedavi edilmesi gerekmektedir.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.