Sırta Vuran Ağrı

Sırta Vuran Ağrı

Vücudumuzda meydana gelen uyarıcı ve ani ağrıları nasıl olsa geçer gibi bir düşünceyle önemsemeyerek en büyük hatayı yapmış oluyoruz.  şeklinde ortaya çıkan birçok uygunsuz davranışların ve hastalıkların bir an önce önlemini almazsak, ileride geri dönüşü olmayan daha büyük sağlık sorunlarıyla karşılaşmaktayız.
Sırtta bulunan kemiklerin yapısını bozacak duruşlar, ağır kaldırma vs. gibi nedenlerden dolayı sırt bölgesinde meydana gelen incinmeler, sinir ve aşırı stresten meydana gelen ağrılar, yaş faktörü, gebelik ve tıbbi terimleri de içeren birçok hastalığın belirtisi olaran sırta vuran ağrı görülmektedir.

Sırta Vuran Ağrı Hangi Hastalıkların Habercisidir?

Çocuk yaşlardan itibaren dikkat edilmeyecek olan yatma, oturma gibi pozisyonlar nedeniyle ortaya çıkacak olan kifoz hastalıkları sırta vuran ağrı olarak ortaya çıkar. Sonucunda ise halk dilinde kamburlaşma olarak bilinen görüntüler oluşur. Bir diğer hastalık olarak ise iltihaplı romatizmalardan söz edebiliriz. Bu durumda dayanılmaz derecede sırta vuran ağrı ile birlikte şişme, ödem gibi belirtiler de görülecektir. Ayrıca özellikle ilerleyen yaşlı hastalarda görülen kemik erimesi, onkolojik hastalıklar, zona vakası sırt ağrılarından anlaşılabilmektedir. Aslında sırta vuran ağrı ile ilk akla gelen hastalıklar kalp ile ilgili olanlarıdır ve hatta kalp krizi şüphesidir.

Sırta Vuran Ağrılar Nasıl Engellenir?

İşte siz değerli ziyaretçilerimiz için sırta vuran ağrı nedeniyle huzursuzluklarınızı ortadan kaldıracak olan yöntemlerden söz edeceğiz. Sırta vuran ağrı sebepleri arasında duruşların uygunsuz olmasından söz etmiştik. Peki ya sırttaki ağrıları azaltıcı duruş yöntemleri nasıl olmalıdır?
Omuzlar daima dik, mide içeri çekilmiş şekilde durulması bu ağrıların temelinde yer alan duruş bozukluklarınızı ortadan kaldıracaktır. Çünkü bedeninizde bulunan yük her noktada aynı miktarda yer alacaktır. Bunun için oturduğunuz yerin yapısına göre kendinize destek olacak yastık vb. gereçlerden faydalanabilirsiniz. Tüm bunların yanında masaj, yüzme gibi aktivitelerle de sırta vuran ağrı nedenlerine köklü çözümler getirilebilir. Eğer bir hastalıktan kaynaklı olduğunu düşünüyorsanız, hiç vakit kaybedilmeden uzman bir doktor kontrolünden geçilmesi erken teşhis yönünden oldukça önemlidir. En kısa sürede sırta vuran ağrı için iyi gelecek olan tedavinin başlatılması gerekmektedir.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.