Mide Fıtığı Bitkisel Tedavi

Mide Fıtığı Bitkisel Tedavi

Mide Fıtığı Bitkisel Tedavi

Mide fıtığı yanlış beslenmelerden, kilodan, genetik faktörlerden vb. gibi etkenlerden dolayı oluşan bir rahatsızlıktır. Midenin bir bölümü, yemek borusuna doğru sarkmaya başlar. Kişi mide asidi sorunları yaşamaya başlar, midesi bulanmaya, mide ağrısı yaşamaya başlar kısaca o kişinin yaşam kalitesi ciddi derece düşer. Şimdi sizlere mide fıtığı bitkisel tedavi yollarından etkili olanları ayrıntılı bir şekilde anlatacağız;

1-Lahana Suyu, Havuç Suyu ve Bal Karışımı

lahana havuç ve bal suyu

Bir miktar havuç ve lahanayı ayrı kaplarda bir suları çıkana kadar kaynatın sonra bir fincan havuç suyu ve lahana suyunu karıştırın ve bu karışımın içine bir miktar da bal katın ve o karışımı tüketin. Bu uygulama mide fıtığının ağrısını ve diğer oluşturabilecek sorunları en az indiren bir uygulamadır. Bu karışımı öğle yemeğinden 1 saat kadar önce ve yatmadan önce günde 2 olmak üzere tüketmelisiniz. Gün için tüketeceğiniz öğünlerde bal kullanmaya özen gösterin. Çünkü bal ürünleri mide için, mide rahatsızlıkları için çok etkili ve önemlidir.

2-Güzelavrat Çayı

güzel avrat otundan yapılan çay

Bu çay mide fıtığı olanlar için etkili mide fıtığı bitkisel tedavi yöntemlerinden birisidir çünkü bu ot mide fıtığının oluşturduğu ağrıyı en aza indirebilir ya da tamamen kesebilir. Bir miktar güzelavrat otunu kaynattıktan sonra suyunu için. Ek olarak çayı içtikten sonra yine bal tüketebilirsiniz. Balın etkisi ve güzelavrat otunun etkisi birleşirse çok iyi olur.

3- Mide Fıtığı Bitkisel Tedavi Kürü

mide fıtığı için bitkisel tedavi kürü

Gerekli Malzemeler:

-1 kaşık keten tohumu

-1 buçuk bardak su

-1 kaşık bal

Bir kapta su kaynatmaya başlayın, su kaynamaya başladığı zaman suyun için keten tohumlarını atın, keten tohumlarını attıktan sonra 1 dakikadan kısa bir süre kaynatın sonra suyun ılınmasını bekleyin. Su ılındıktan sonra suyun için balı katıp, karıştırmaya başlayın. Karışım macun haline gelince her akşam 1 tatlı kaşığı o karışımdan tüketin. Bu uygulamayı 15 gün düzenli bir şekilde uygularsanız ciddi anlamda etkisini görebilirsiniz, mide fıtığınızın oluşturduğu ağrı ve benzeri sorunlarda ciddi bir azalma görülebilir.

Mide fıtığı bitkisel tedavi yolları çok ve biz ise sizlere en etkili onlarını anlatmaya çalıştık artık bunları uygulayıp etkisini görmek size kalmış bir şey.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.