Mide Ağrısına Ne İyi Gelir ?

Mide Ağrısına Ne İyi Gelir ?

Mide Ağrısına Ne İyi Gelir ?

Aslında neler mide yapar veya mide neden ağrır diye sormak daha mantıklı. Çünkü çözümü bulmak için önce sorunu tespit etmek lazım. İnsan etten kemikten bir varlık ama sinir sistemi ve duygu durumları da sağlığı üzerinde etkili. Eğer narin, kırılgan, hırslı veya sinirli bir yapıda iseniz başkaları ile aynı şekilde beslenseniz veya yaşasanız dahi bazı hastalıklara kolay yakalanabiliyorsunuz.

Eğer çabuk üzülen, her şeye kafayı takan biriyseniz ile tanışmanız sürpriz olmayacaktır. Çünkü üzüntü, stres ve endişe gibi faktörler mide salgılarını daha fazla çalıştırır. Ya aşırı beslenerek, ya da iştah kesilerek mide fonksiyonları bozulmaya başlar. Bu konuda ciddi bir sıkıntı mide ilaçlarının kesin bir çözüm getirmemesidir. Çoğunluğu asit azaltıcı veya ağrı kesici mahiyetinde olan bu ilaçlar daha çok günü kurtarmaya yararlar. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu gibi uzmanlar mide için bitkisel kürler önermektedir. Bu kürler doktor bilgisi dahilinde kullanılırsa faydalıdır. Gelişigüzel kullanılırsa sonucu kestirilemeyecek şeyler olabilir. Çünkü bitkilerde bir çok ilacın etken maddesi birlikte bulunur. Bir bitkiyi fazlaca alırsanız bazı hormonlarınız fazla veya az çalışır veya daha değişik etkiler görürsünüz. 

 

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

Beğendiyseniz paylaşabilirsiniz Facebook Twitter Google+ Whatsapp