Karın Ağrısını Bitiren Meyve ve Yiyecekler

Karın Ağrısını Bitiren Meyve ve Yiyecekler

birçok kişide ortaya çıkan ve oldukça rahatsızlık veren bir durumdur. Karın hattında meydana gelen kramp girme durumu, genellikle sindirim zorluğu ve gaz sıkışması sebebiyle ortaya çıkan bir ağrı çeşididir. konusunda elma, nane, armut gibi meyveler ağrınızı bir nebze olsun hafifletecektir.

Üşütmek, soğuk almak, bozuk gıdalar yemek, gaz yapan ve ağır yemekler yemek sindirimi zorlaması nedeniyle karın ağrısına davetiye çıkarır. Eğer sürekli olarak karın ağrısı ile baş başaysanız ve şiddetli ağrılar içerisindeyseniz apandisit, mide hastalığı, mide kanaması gibi önemli hastalıklar sizi bekliyor demektir. Karın ağrısı kabızlık veya ishal gibi rahatsızlıklar sebebiyle de meydana gelebilir. Ancak ağrılarınızı ihmal etmeyip, doktor ve uzmanlara danışmalı ve tedavi altına girmeniz gerekir.

Karın Ağrısını Bitiren Meyve ve Yiyecekler

Nane: Karın ağrısına bire bir gelen ve hafif oranda olan ağrıyı geçirmek adına bir miktar kuru ya da yaş naneyi bir adet limon ile parçalara ayırıp kaynatarak suyunu içmeniz halinde karın ve mideniz meydana gelen ağrıyı hafifletmiş duruma gelirsiniz.

Karın Ağrısını Bitiren Meyve ve Yiyecekler

Armut: Sindirim zorluğu sebebiyle karın ve mide ağrısı ile baş başaysanız bu ağrıyı hafifletmek adına sindiriminizi kolaylaştıran bir meyve olarak armut tüketmek gerekir. Kabızlığa ne iyi gelir? sorusunun da en güzel yanıtları arasında armut tüketmek gelmektedir. Armudun içinde yer alan bol lif kaynağı sindiriminizi kolaylaştırıp ağrınızı bitirecektir.

Karın Ağrısını Bitiren Meyve ve Yiyecekler

Elma: Bir tane elmayı ezip püre şekline dönüştürün içine bir çay kaşığı karbonat ve iki tatlı kaşığı şeker ya da bal dahil edip tüketin. Elma karın ağrısına iyi gelen meyvelerden biri olarak bilinir ve ağrınız kısa zamanda bitirecektir.

Karın Ağrısını Bitiren Meyve ve Yiyecekler

Yoğurt: Probiyotik kaynak olarak ifade edilen yoğurt sizi enfeksiyonlardan koruyup bağışıklık sisteminizin güçlenmesine olanak tanır. Özellikle ev yapımı yoğurtlar besin kaynağı yönünde daha fazla etkiye sahiptir, karın ağrınızı hafifletmek adına bir kase yoğurt tüketmeniz yeterli olacaktır.

Karın Ağrısını Bitiren Meyve ve Yiyecekler

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.