Karın Ağrısına Ne İyi Gelir?

Karın Ağrısına Ne İyi Gelir?

Hemen hemen her türden insanın büyük sorunlar yaşadığı dönemlerde karın ağrıları da meydana gelebilir. sadece yediğiniz yemeklerden dolayı değil aşırı heyecanlanmanız, stresli ve sinirli olmanızla beraber ortaya çıkabilir. Aynı zamanda karın ağrıları çok fazla idrarınızı tutmanız ile birlikte ortaya çıkabilir. Gelin sizlerle birlikte karın ağrısına neler iyi gelir? bunları okuyalım ve tartışalım…

Yukarıda da dediğimiz gibi karın ağrısı sadece bir etkene bağlı olarak çıkmayabilir. Bir çok etkene bağlı olarak ortaya çıkan karın ağrısına ne iyi gelir? Eğer karın ağrılarınızı geçirmek istiyorsanız veya karın ağrılarına yakalanmamak istiyorsanız karnınızı sıcak tutmanız gerekir. Karın bölgenizi sıcak bir şekilde tutarak ağrılarınızı ve kramplarınızı hızlı bir şekilde geçirebilirsiniz.

Bazı doğal tedavi yöntemleri sayesinde de karın ağrılarınızı geçirebilirsiniz. Örneğin; ”Nane, papatya, zencefil” gibi bitkisel çaylar ve bitkilerde karın ağrılarınızı tedavi edebilir.

Karın ağrılarınızı geçirmek için karnınıza hafif bir şekilde masajlar yapabilirsiniz. Karnınızın sağdan sola, soldan sağına doğru hafif bastırarak masaj uygulayabilirsiniz. Karın ağrısını arttırabilecek veya karın ağrılarını ortaya çıkartabilecek şey; ”Sigara ve alkoldur.” Eğer sigara veya alkolü çok fazla tüketiyorsanız karın ağrılarınız daha fazla olacaktır. Sigara veya alkol midenizi delebilir. Sigarayı ve alkol tüketimini en aza indirerek karın ağrıları dahil diğer tüm hastalıklardan kurtulabilirsiniz. Bütün hastalıkların anası sigara ve alkoldür.

Baharatlı ve acılı şeyler yemekten uzak durmalısınız. Örneğin; ”Pul biber, acı biber, isot, kara biber, kızartmalar ve aşırı yağlı gıdalar” gibi şeyleri asla tüketmemelisiniz. Bu tür besinler karın ağrılarını tetikleyebileceği gibi fazla tüketimlerde midenizin delinmesine neden olabilir.  Sebze ağırlıklı beslenmeyi ve sıvılarla beslenmeyi deneyebilirsiniz. Bol bol salata yiyerek veya taze meyve suları içerek karın ağrılarından uzak durabilirsiniz. Gün içerisinde çok fazla ağır yemekler yemeniz veya gün içerisinde çok fazla öğün yemek yerine günlük olarak 2 öğün yemek yemek gayet iyi olacaktır. Yoksa diğer türlü sığışamamanıza neden olacaktır. Karın ağrılarını geçirmek istiyorsanız ve kesin yollu bir tedavi istiyorsanız mutlaka karnınızı sıcak tutmalısınız ve soğuk havalarda dışarıya çıkmamalısınız.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.