Kalp Ağrısı Nasıl Olur

Kalp Ağrısı Nasıl Olur

nasıl olur sorusuna insanların yanıt olarak genelde düşündükleri direk kalbinin üzerinde sancı duyacak olmalarıdır ancak kalp ağrısını kalbinizde değil göğsünüzde hissedersiniz. Bu ağrılar kimi zaman çok ciddi olmayabildiği veya başka ağrılarla karıştırılabildiği gibi, çok ciddi sağlık sorunlarının da habercilerinden olabilirler. genellikle kalp krizi veya başka bir rahatsızlıkla kolayca karıştırılabillinmektedir. Bu yüzden göğsünüzde bir ağrı hissettiğinizde hayatınızı riske atmamak adına bir an önce tıbbi bir yardım almanız çok önemlidir.

Kalp ağrısı nasıl olur sorusundan ziyade kalp ağrısı ihtimali olduğunda ne yapmalıyım sorusu sağlığınız açısından çok daha önemli bir sorudur. Bu gibi durumlarda çok ani hareketler yapmamaya, aşırı heyecanlanmamaya veya panik yapmamaya özen gösteriniz. Derince bir saniye boyunca burnunuzdan nefes alıp, iki saniye boyunca ağzınızdan, aldığınız nefesi üfleyerek kalbinizi rahatlatmalısınız. Yakınlarınızda birileri varsa onlardan sizi hastaneye götürmesini isteyiniz. Yanınızda kimse yoksa 112’yi arayınız veya hastane yakınsa siz kendiniz gidiniz. Mecbur kalmadıkça tek başınıza araba kullanmayınız çünkü daha çok strese girmeniz rahatsızlığınızı daha da şiddetlendirebilir.

Kalp ağrısı acil servislere gelen hastalar arasında en sık görünen rahatsızlıklardan biridir. Kalp ağrısı nasıl olur, bunu tam bilmeyen kişiler kimi zaman hazımsızlıktan veya soğuk algınlığından ötürü göğsünde duyduğu ağrıyı kalp ağrısı ile karıştırarak da panik içerisinde hastanelere gidebilmektedirler. Biliyoruz belki buna gülümseyeceksiniz ama bu kişilerin yaptıkları bu davranış aslında olması gereken bir tutumdur. En ufak bir ihmalinizde hayatınızdan olma riskiniz çok yüksektir. Hayatınızdan stresi çıkartarak, düzenli olarak yürüyüş gibi egzersizler yaparak ve doğal besinler tüketerek kalbinizin daha sağlıklı olmasına yardımcı olabilirsiniz. Unutmayın ki, her organınızın bakımı için teknoloji çok ilerlemişken kalp ve beyniniz için bu bakımı sağlayacak yeterli donanım henüz daha olması gerektiği kadar geliştirilememiştir.

Bir önceki makalemiz olan Diş Ağrısı Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi isimli makalemizde diş ağrıları, diş ağrısı ve diş ağrısı belirtileri hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.