Diş Sızlamasına Ne İyi Gelir?

Diş Sızlamasına Ne İyi Gelir?

Diş Sızlamasına Ne İyi Gelir?

 

Dişlerimiz çürümeye başladıktan sonra çürüme seviyesi artıp diş minesinde delinmelere sebep olmaya başladığı zaman görülmeye başlar. Ardından ağrılar artınca diye bir soru aklımıza gelir. Ardından en azından geçici süreliğine ağrıları keser diye aramaya başlarız. Yada farklı bitkisel çözüm yolları ile diş sızlamasını geçirmeye çalışırız. diye merak ediyorsanız sırasıyla tüm çözüm yollarına değineceğiz.

 

Diş Sızlamasına Bitkisel Çözüm Yolları;

 

Diş sızlamasına çok iyi gelen bazı bitkiler bulunmaktadır.

1-) Karanfil: Bu şifalı bitki iki farklı şekilde kullanılmaktadır. Birincisi bir parça pamuğa 4-5 damla karanfil yağı döküp bunu sızlamanın olduğu dişlerin arasına sıkıştırıyorsunuz. Bu yağ dişlerde 30 dakika içinde yoğun bir uyuşma etkisi oluşturarak sızlamanın geçmesini sağlayacaktır. Bir diğer yöntem ise karanfil yağı bulunmadığında uygulanmaktadır. Kuru karanfilleri sızlayan dişlarinizin arasına alarak sıkıştırıyorsunuz ardından bir süre çiğnediğinizde uyuşma etkisi oluşturup sızlamanın geçmesini sağlayacaktır.

2-) Tuzlu Gargara: Bir bardak suyun içine 4-5 kaşık tuz atıp karıştırın iyice çözündükten sonra bununla ağzınızda gargara yapın bu işlemi gün içinde birkaç kez tekrarladığınızda dişlerinizdeki sızlamayı düşürücü yönde etki gösterecektir.

3-) Sarımsak: Ağır kokusu sebebiyle pek tercih edilmese de iltihaplı diş sızlamalarını giderici özelliğe sahip doğal bir bitkidir. Bir miktar tuz ile sarımsağı karıştırıp dişlerinizde beklettiğinizde eğer varsa apse oluşumuna sebep olan iltihapların temizlenmesini ve diş sızlamasının geçmesini sağlamaktadır.

4-) Sirkeli Su: Bir birim sirke ile bir birim su karıştırılarak ağızda gargara yapıldığında çürüklü diş ağrılarının geçmesine yardımcı olmaktadır. Sirkeli suda diş sızlamasına ne iyi gelir diyenlere önerebileceğimiz doğal yöntemler arasındadır. Fakat sirkeli su dolgulu dişlerde maalesef etki gösterememektedir.

Diş Sızlaması İçin İlaç Önerileri;

 

Diş sızlamalarına iyi gelen onlarca farklı ilaç ismi bulunmasına rağmen yaptığımız araştırmalar sonucu en etkili olan birkaç taneyi sizlerle paylaşmak istedik.

1-) Apranax: Diş ağrısı için en etkili olduğu çoğunluk tarafından ifade edilen ilaçdır.

2-) Majezik: Diş ağrısını hızlı şekilde kestiği ifade edilen bir ilaçtır. Bazı kişilerde hafif şekilde mide yanmalarına sebep olabiliyormuş.

3-) Novalgin: Diş ağrılarında güçlü ağrı kesiciler kullanmak istemeyen kişilere tavsiye edilmektedir. Birçok kişide yarım saat içinde ağrıları kesmektedir.

4-) Siz Gönderin: Sizin bildiğiniz farklı bir diş sızlaması için ilaç ismi bulunuyorsa lütfen yorum kısmından belirtin makaleye ekleyelim.

Bu sitede bulunan diş sızlamasına ne iyi gelir isimli makale site yazarlarımız tarafından farklı kaynaklarda araştırma yapılarak derlenmiş ve yayınlanmıştır. Bu sebeple kesin tedavi bilgileri içermemektedir. Özellikle belirttiğimiz ilaçların kullanımından doğacak yan etkilerden sitemiz sorumlu değildir. Son olarak sürekli diş sızlaması çekeceğinize bir doktora gidip 5 dakikada ağrılarınızdan kurtulmak en kesin ve kalıcı çözüm yoludur.

 

Bir önceki makalemiz olan Diş Ağrısı Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi isimli makalemizde diş ağrıları, diş ağrısı ve diş ağrısı belirtileri hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Özgüray dedi ki:

  arveles

 2. Hakan dedi ki:

  Çok güzel bir site…. teşekkürler….

 3. Yasemin dedi ki:

  Electra diye bir ilaç var çok ise yariyor

 4. Ergün üngör dedi ki:

  oto tamircide çalışıyordum birgün dişim ağrında ustam dediki oğlum firen hidroliyine biraz pamuğa dök ve dişinin arasına sıkıştır ağrısı bi kaç daka sonra keser Demişti aynen de öyle oldu Ağrı kesilmişti

 5. yusuf dedi ki:

  Çıra suyu iyi geliyor kaynatın gargara yapın

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.