Diş Eti Çekilmesi Tedavisi

Diş Eti Çekilmesi Tedavisi

tedavisi diş eti dokusunun dişi çevreleyen kısmının eriyerek dişi veya köklerini açıkta bırakması durumunda uygulanan bir tıbbi bakım sürecidir. Diş etlerinizdeki çekilmeler diş eti hastalığınızın ilk belirtilerinden olabilir. Diş eti çekilmeleri oluştuğunda etleriniz ve dişleriniz arasında boşluklar oluşmaya başlar ve çeşitli hastalıklara neden olan bakteriler için harikulade bir üreme alanı oluşmaktadır. Eğer tedavi edilmezse destek doku ve dişlerinizin kemiksi yapısı ağır hasar görebilir ve sonuç olarak da diş kaybı yaşamanıza neden olabilir.

Diş eti çekilmesi tedavisi modern çağda çok sık uygulanan bir tedavi olmuştur ve ciddi bir diş sorunundan kurtulmanıza yardımcı olmaktadır. Çoğu insan kendisinde diş eti çekilmesi olduğunu rahatça anlayabilir ve bu süreç yavaş yavaş başlar. Bunun ilk belirtisi dişlerinizde hissetmeye başladığınız hassaslık veya dişlerinizin normalden daha uzun görülmesidir. Genellikle de diş etinizin en üst kısmında bir çentik görünmektedir. Günümüzde artık doğal diye düşündüğümüz her besinin içerisinde dahi yapay maddeler bulunduğundan ve çok fazla şeker, asitli içecek tükettiğinden dolayı birçok insan bu rahatsızlıktan muzdarip durumdadır.

Diş eti çekilmesi tedavisi için yapmanız gerekenler ise şunlardır. Dişçinize giderek diş etleriniz ve dişleriniz arasında birikmiş olan tartarları ve plakları temizleterek rahatsızlığın ilerlemesinin durdurulması gereklidir. Aynı zamanda dişleri sizin çekilen diş etleriniz yerine geçebilecek bir malzeme aşılayarak bu rahatsızlığınızın daha da ilerlemesini durdurabilmektedir. Bir uzmandan bu konuda yardım alarak ileride yaşayacağınız olası daha kötü bir senaryodan kurtulabilirsiniz. Bazı ilerleyen vakalarda ise diş etinizin tamamen yenilenmesi gerekir ki, bu cerrahi müdahalede kemikleriniz ve diş etiniz arasına tampon bölge görevi görecek bir malzeme eklenmektedir bu sayede rahatsızlığınızın diğer dişlerinize de sıçrayarak tüm dişlerinizin dökülmesi engellenmektedir.

Bir önceki makalemiz olan Diş Ağrısı Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi isimli makalemizde diş ağrıları, diş ağrısı ve diş ağrısı belirtileri hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.