Diş Eti Ağrısına Ne İyi Gelir?

Diş Eti Ağrısına Ne İyi Gelir?

Diş Eti Ağrısına Ne İyi Gelir?

Diş eti ağrısının bir çok sebebi bulunur. Bu sebeplere örnek olarak;

-Dişleri az yıkamak

-Dişlerin ve diş etinin hassas olması.

-Dişşlerin ve diş etinin soğuğa ve sıcaklığa karşı hassasiyeti.

-Dişleri dikkatli bir şekilde yıkamamak vb. gibi sebepleri örnek verebiliriz. Diş eti ağrısı diş etlerinde kızarlık ve zonklama gibi belirtilerle kendini belli eder. Uzun süren bir diş eti ağrınız varsa doktora gitmenizi tavsiye ederiz.

Uzun süreli olmayan bir diş ağrınız varsa şimdi anlatacağımız doğal yöntemleri uygulayarak diş eti ağrınızı azaltabilir veya tamamen engelleyebilirsiniz.

Karanfil Yağı Uygulaması

Ağrıyan, zonklayan diş etlerinize bir miktar karanfil yapı sürerseniz kısa bir süre içinde diş eti ağrınız azalır ve dişlerinize rahatlama yayılır. Bu uygulama diş etlerinizde oluşmuş olan apselere de iyi gelir. Apselerin daha kısa bir süre temizlenmesini sağlar. Bu uygulamayı hamileyseniz uygulamayın.

Akupres Uygulaması

Bu uygulama diş eti ağrılarını, diş eti iltihaplanmalarını ciddi anlamda azaltan bir uygulamadır. Uygulamayı yapmak için ayak bileğinizin içeriye doğru bakan çukur bölgesine 3-4 dakika boyunca baskı uygulayın, baskı uygulayarak masaj yapın. Uygulamayı yaptıktan kısa bir süre sonra etkisini göreceksiniz. Bu uygulama doğum süresini kısaltan, erken doğuma sebep olan bir uygulamadır bu durumdan dolayı hamileyseniz bu uygulamayı kesinlikle yapmayın.

Karanfil Tomurcukları

8-9 adet karanfil tomrucuğu alın ve kaynamış bir suyun için 10 dakika kadar demleyin sonra o suyu için. Bu su diş etlerinizi uyuşturacaktır ve diş eti ağrılarınızı hafifletecektir. Ağzınızda çürük ve ağrıyan bir diş bulunuyorsa 1 adet karanfil tomurcuğunu ağzınıza atın ve çürüyen dişinizin üstünde ezin, dişinizin uyuşmasını ve ağrısının azalmasını sağlar.

Kekik, Kimyon ve Sirke Karışımı Uygulaması

Bir tutam kekik ve kimyon alım 1 bardak sirkenin içine katıp karıştırın. Yaptığınız karışımı bir müddet kadar bekletin.Beklettiğiniz karışımla gargara yapın. Bu karışım diş eti iltihaplarınızın kurumasını sağlar, diş eti ağrılarınızın ciddi anlamda azalmasını sağlar. Etkili sonuçlar almak için bu uygulamayı düzenli bir şekilde uygulamalısınız. 1 gün uygulayıp bir daha uygulamamak etkili sonuçlar vermez.

Kolonyalı Pamuk

Küçük bir pamuğa bir miktar kolonya dökün. Kolonyalı pamuğu ağrıyan diş etinizin üstünde bastırın. Diş eti ilhtilaplarınız varsa onlarında üzerinde bastırın. Bu yöntem de diş etinizin uyuşmasını sağlar. Kolonyalı pamuğu diş etinizde bir süre beklettikten sonra pamuğu çıkarın ve ağzınızı ılık suyla çalkalayın.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. ali dedi ki:

    ben 45 yaşındayım diş etim ve dişlerim çok ağırıyor ne yapabilirim

  2. tuba dedi ki:

    ben 12 yaşındayım diş etlerim çok ağrıyor yatamıyorum ılık suyu ağzımda çalkalayınca geçiyor normal hastaneyengittim ağrı kesici verdi bittiler ama hala ağrısı geçmedi ne yapabilirim

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.