Diş Ağrısını Ne Keser

Diş Ağrısını Ne Keser

Diş ağrıları insana en acı veren ağrılardan biridir ve bu rahatsızlık canınızı yakmaya başladığında herkesin aklına diş ağrısını ne keser? sorusu gelmektedir. Diş ağrılarına sebep olan en büyük etken, sert diş mineniz üzerinde oluşan bakteri tabakalarıdır, yani çürüklerdir. Her ağrıda olduğu gibi diş ağrılarınızda da ağrı kesiciler kullanmanız size geçici bir süre ile rahatlama hissi verecektir ancak ağrıdan tamamen kurtulmanız için tıbbi bir müdahale şarttır çünkü geçici süre ile geçireceğiniz ağrınız er ya da geç sizi yakın zamanda tekrar rahatsız etmeye başlayacaktır.

Diş ağrısını ne keser sorusuna yanıt olarak da kullanılan en yaygın yöntemlerden biri buz tedavisidir. Ağrılara sebep olan bakteriler soğukta üremeyi durdukları için ağzınızın içine bir parça buz alarak veya buzları temiz bir nesneye sararak ağrıyan tarafınızdaki yanağınıza koyarak ağrıyı geçici süreyle durdurabilirsiniz. Eğer ağzınıza buz parçası alacak iseniz bunu kesinlikle ağrıyan dişinize değdirmemeniz gereklidir çünkü hassas olan diş ani ısı değişimi yüzünden daha da ağrıyabilir. Buzu sadece dişinize değdirmeden ağzınızın içini soğutunuz. Yanağınıza uygulayacağınız buz tedavisini de kesinlikle uzun süre boyunca yapmamanız gereklidir çünkü bu durumda dokularına hasar verebilirsiniz.

Tuzlu su çözeltileri de diş ağrısını ne keser sorusunun bir diğer yanıtıdır. Bir bardak ılık suyun içerisine bir çay kaşığı kadar tuz atıp, tuzlar iyice çözülene kadar suyu karıştırın. Hazırladığınız bu karışımdan ağzınıza büyük bir yudum alın ve ağzınızı güzelce çalkalayıp, tükürün. Bir bardağı bu şekilde bitirin. Bu karışımı günde üç defaya kadar uygulayın daha fazlası sizin sağlığınıza zarar verebilir ve bu karışımın ağrıyı hemen geçirmediğini de bilin ancak ılık suyun içerisindeki çözülmüş tuz ağzınızda ağrıya neden olan bakterileri öldürdüğünden dolayı aynı gün içerisinde etki göstermeye başlayacaktır.

Bir önceki makalemiz olan Diş Ağrısı Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi isimli makalemizde diş ağrıları, diş ağrısı ve diş ağrısı belirtileri hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.