Diş Ağrısı İçin Ağrı Kesici Antibiyotik İlaçlar

Diş Ağrısı İçin Ağrı Kesici Antibiyotik İlaçlar

Diş Ağrısı İçin Ağrı Kesici Antibiyotik İlaçlar

Diş ağrısı bütün insanların hayatında onlarca kez karşılaştığı dayanılmaz bir ağrı türüdür. Diş ağrısından kurtulmak isteyen kişiler diş ağrısı için ağrı kesici antibiyotik ilaç arayışı içine girmektedirler. Biz bu araştırmamızda sizler için eczanelerde reçeteli veya reçetesiz satılan tüm diş ağrısı ilaçlarını araştırıp paylaşmak istedik. Sürekli olarak bu listeyi güncellemeye devam edeceğiz. Sizde bildiğiniz işe yarayan diş ağrısı için ilaçlar, antibiyotikler ve çeşitli ağrı kesiciler biliyorsanız yorum kısmından ekleme yaparak bilgilerinizi insanlarla paylaşabilirsiniz. Ayrıca diş ağrısını geçirmek için bildiğiniz doğal yöntemler var ise bunlarıda paylaşırsanız mutlu oluruz.

Diş Ağrısı İçin Apranax;

apranax diş ağrısı ilacıDiş ağrılarında sıklıkla tercih edilen tablet formunda bulunan bir ilaçtır. Analjezik yani ağrı kesici özelliği sebebiyle sıklıkla kullanılmaktadır. Diş ağrılarının geçici süreliğine geçmesine yardımcı olmaktadır. Fakat doktorlar bu ilacın sürekli kullanımda sindirim sistemi problemlerine sebep olabileceğini belirtmektedirler. Genellikle dişlerinizi çektikten sonra ağrı yaşarsanız bu ilacı kullanabilirsiniz.

Apranax Hakkında Ek Güncelleme: 08.11.2014

Önemli uyarı; yaptığımız araştırmalar sonucu Apranax isimli ilacın naproksen sodyum alerjisi olan kişilerde ciddi yan etkilere sebep olduğu tespit edilmiştir. Özellikle diş ağrısı için ağrı kesici olarak bu ilaç kullanıldığı zaman bol suyla yutulması gerekmektedir. Alerjik rahatsızlıkları olan kişilerin listede belirttiğimiz diğer etki gücü daha düşük ilaçları kullanmalarını tavsiye ediyoruz.

BESLEYİCİ 10 BESİN MADDESİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ..

 

Amoklavin Antibiyotik Diş Ağrısında İşe Yarar Mi?

amoklavin diş ağrısı antibiyotikAmoklavin solunum yolu enfeksiyonlarında, ameliyat sonrasında ve çeşitli sebeplerle kullanılan çok güçlü bir antibiyotiktir. Bu antibiyotik diş ağrısı çeken kişiler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Çünkü amoklavin diş ağrısı için 6-8 saatlik bir sakinleştirici ilaç etkisi göstermektedir.

Augmentin Diş Apsesini Geçirir Mi?

augmentin diş ağrısında kullanımı
Bu ilaç diş apsesine bağlı olarak ortaya çıkan diş ağrıları için güçlü bir ağrı kesici antibiyotiktir. Dişinde şişme olan kişiler doktora gittikleri zaman ilk olarak bu ilaç verilmektedir. 5 gün içinde apsenin oluşturmuş olduğu şişliği ve bu süre içinde yaşanan ağrıları giderme özelliği bulunmaktadır. Ardından apse geçtikten sonra dişin tedavisi için gerekli işlemlere başlanır.

Rovamycine Diş Ağrısında Kullanımı;

rovamacine diş ağrısı ilaçları
Rovamycine de augmentin gibi genellikle diş apsesi ağrılarını ve apsenin kendisini geçirmek için uygulanan antibiyotik ilaçlardan biridir. Yoğun şekilde ağrı kesici özelliği bulunmaktadır.

Novalgin Diş Ağrısını Keser Mi?

novalgin diş ağrısını geçirir mi
Diş ağrısı için antibiyotik kullanmak vücudunuzda ciddi ve kalıcı hasarlara sebep olabilir. Bu sebeple antibiyotik yerine sizlerin novalgin kullanmanızı öneriyoruz. Çünkü novalgin güçlü şekilde diş ağrısı için ağrı kesici özellik göstermektedir.

Majezik Tablet + Gargara + Sprey;

majezik gargara diş ağrısı majezik kapsül diş ağrısı majezik sprey diş ağrısı
Birçok farklı formda bulunabilen bu ilaç başta diş ağrısı olmak üzere vücutta görülen birçok ağrının geçmesini sağlamaktadır. Gargara ve sprey şeklinde kullanıldığında ise özellikle diş ağrılarının geçmesini ve ağız yaralarının iyileşmesini sağlamaktadır.

Arveles 25 mg Diş Ağrısı Kesici;

arveles ağrı kesici
Diş ağrılarının kesilmesi için tercih edilen güçlü ilaçlardan biri olarak ön plana çıkmaktadır. Ayrıca diş ağrısının dışında adet ağrıları, ameliyat ağrıları, kas ağrıları vb. çeşitli ağrılarda da etkin rol oynamaktadır.

Flurend Gargara ve Sprey;

flurend gargara ve sprey
Bu ilaç ağız içinde görülen yaraların iyileşmesini sağladığı gibi aynı zamanda diş minesinde zedelenmeden dolayı veya dişlerde çürümeden dolayı görülen ağrılarda giderici etki göstermektedir.

Parol 500 mg;

parol diş ağrısı hakkında
Özellikle kış aylarında bu ilaçla sıklıklı karşılaşırız. paresetamol içerikli genel ağrı kesici ilaçlardandır. Çünkü gribe karşı etkili, ateş düşürücü ve ağrı kesici özelliğe sahiptir. Diş ağrısı için uygun bir ağrı kesici olup, diş ağrısının yanında sırt ağrılarında, kas ağrılarında ve kış hastalıklarına bağlı olarak görülen birçok hastalığı karşı da etkilidir. hamilelerin kullanabildiği ilaçlardandır.

Bebeklerde Diş Ağrısı İçin Ağrı Kesici;

bebeklerde diş ağrısı için ilaç
Yukarıda saydığımız ilaçların hiçbiri bebeklerde görülen diş ağrıları için uygun değildir. Genellikle bebekler için 120 mg/5 ml şeklinde olan gripin şurup kullanabilirsiniz. Bu şurup bebeklerde diş ağrısıyla beraber birçok hafif ve orta şiddetli ağrıyı da kesmektedir. Ayrıca ateş giderici olarak da kullanılabilmektedir. Eğer bebeğinizde diş ağrısı olduğundan şüpheleniyor iseniz. Biran önce doktora gidip en uygun ilacı temin etmelisiniz. Bebeklerde diş ağrısı için ilaç hakkında daha fazla ayrıntılı araştırma yapamadığımız için şimdilik birşey söyleyemiyoruz.

Vermidon Şurubun Diş Ağrısına Faydası Var Mı?

vermidon şurup diş ağrısı için
160mg/5ml boyutunda bulunan bu şurup ağrı kesici ve ateş düşürücü özelliğe sahiptir. Bu sebeple kimi zamanlarda diş ağrısı için tercih edilebilmektedir. Genellikde diş ağrısında hap yerine şurup formu daha etkili olmaktadır.

Aspirin Diş Ağrısını Keser Mi?

aspirin diş ağrısını keser mi
Yıllardır bakkaldan alarak kullandığımız bu ilaç yoğun şekilde kan sıvılaştırıcı özelliğe sahiptir. Diş ağrılarının geçici süreliğine geçmesine yardımcı olmaktadır. Novalgin kadar etkili olmasa da diş ağrılarında güçlü yan etkileri olan ilaçları kullanmak istemeyen kişiler aspirin kullanmayı tercih edebilirler.

Ek İlaç Güncellemesi: 08.11.2014

Minoset Plus Ağrı Kesici;

minoset plus

Genellikle hafif ve orta şiddetli diş ağrılarının giderilmesinde etkili bir ilaçtır. Ayıca ateş düşürücü özelliği de bulunmaktadır. Fakat diş ağrısı için ağrı kesici ilaç ihtiyacı bulunan kişilerin bu ilacı 10 günden daha fazla kullanmamaları doktorlar tarafından tavsiye edilmektedir. Ayrıca minoset plus alkol ile beraber atılmaması gereken bir ilaçtır. Diğer tüm ilaçlar gibi buda alkol ile beraber alındığında karaciğerde yıpranmalara sebep olabilmektedir.  bu ağrı kesici paresetamol içeriklidir ancak kafein içermesinden dolayı hamilelerin kullanması doktorlar tarafından tavsiye edilmemektedir.

Dolphin 500 mg Tablet;

dolphin 500 mg

Analjezik yani ağrı kesici ilaç grubunda bulunmakta ve diş doktorları tarafından diş ağrılarının geçmesi için sıklıkla hasta reçetelerine yazılmaktadır. Bu ilaç diş ağrılarının dışında vücutta meydana gelen çeşitli nedenlere bağlı genel ağrıların geçmesinde, adet ağrılarında ve eklemlerde görülen ağrılarda kullanılmaktadır. Bu ilacın yazıldığı hastalara genellikle 1 hafta kullanmaları gerektiği tavsiye edilmektedir.

Güncelleme tarihi:12.11.2018

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 60 YORUM
 1. Mehmet dedi ki:

  Kolonya denedinizmi yada ispirto tadı kötü ama işe yaradı bende

  1. juzk dedi ki:

   yinede kullanmamanızı tavsiye ederim.

 2. ersin dedi ki:

  Kekik yagi deneyin, eczanelerde var, agriyan yere kulak temizleme copune damlattiginiz yagi surun cok uzun sure tutmayin, agriyan yer disinda farkli bir yere degdirmeyin, kullandim faydasini gordum.

 3. erdoğan dedi ki:

  diş ağrısı hakkında bilgiler çok işime yaradı

 4. Mesut dedi ki:

  Eczaneden karanfil yağı alın bir parça pamuğa bi kaç damla damlatın dişiniz üstüne koyun ağzınız biraz acıyacak ama çok kısa bi sürede ağrınızı keser o bölgeyide uyuşturur. Çok uzun sürmez ama ağrıyı sızıyı hemen keser doktora gidene kadar.

 5. Ercan dedi ki:

  Apranax forte augmentin 1000mg ikilisinin üzerine yokturkazanamayacağı savaş yoktur gerisi hikaye (apranax tok ve bol suyla için yanetkisi olmaz)

 6. Tolga dedi ki:

  Derli toplu ağrı kesicileri paylastığınız için teşekkürler, majezik gerçekten işe yaradı

 7. Mahir dedi ki:

  Ağrı kesici olarak sitede yazılanların hepsini kullandım. Diş ağrısı olarak ismi hiç yazılmayan Dexday 50 mg. hiç kullanan olmamış.Ben tavsiye ediyorum. Tam 1 (bir) dakika içinde diş ağrısından eser kalmıyor. 2 yada 3 saat idare ediyor. en azından doktora gidene kadar. hapı 1 bardak suya atın 15-20 saniyede eriyor aynı sandoz gibi. Tadı da çok güzel. Dediğim gibi tam 1 dakikada ağrıyı kesiyor.

 8. Sener dedi ki:

  Bel için arvelesi öneriyorum 4 saat etkisi var

 9. hatıra dedi ki:

  merhaba antibiyotik kullanamıyorum dişimde felaket şişti üstelik kanal tedevili napcam yanağım şişti bi önerisi olan varmı arkadaşlar

 10. Kaan dedi ki:

  Apse için: auğmenyim yada rovbmycine
  Ağrı için:apranax

 11. Ahmet kaan şimşek dedi ki:

  Gerçekten harika bir site olmuş emeği geçen herkesin eline sağlık çok faydası oldu.

 12. Onur kaan dedi ki:

  Arkadaslar diş agrısından ölüyodum farklı cesitlerde agrı kesici aldım gecmedi ama edolar 500 mg agrı kesici var Onu kullandım 10 dk içerisinde geciyor
  Not = Aniden agrının gecmesi ni istiyorsanız Dişinol kullanın gecmiş olsun

 13. devrim dedi ki:

  Çok problemli dişlerim var, diş etlerim çekildi sağlam dişlerin kökü açığa çıkmaya başladı, tedavim devam ediyor..geçen hafta diş taşı temizliği iyi yapılamadığı için azı dişim apselendi yanağım şişti ve zonkluyor..tekrar doktora gittim çekilmesine karar verdi ama açlık kan şekerim 200’ün üstünde olduğu için çekim yapılamadı..Ağrılar içinde kıvranıyorum bi akıl verseniz bana..kısa süreli de olsa ağrı geçsin istiyorum..( tedavim devam ediyor )

  1. tolga dedi ki:

   degerli kardeşim yaşınız kac diş eti çekilmesinin en önemli faktörü vitamin eksikligidir d vitamini yani demir vitaminini alamıyorsun !

 14. Gokce dedi ki:

  Sarmisak cigniyorum agrim azaliyor hafis yaniyor sonra geciyor ama cok etkili bir antibiyotik oldugu kesin

 15. Menderesin Sesi dedi ki:

  benimde dişim şiş. araştırdım. önce doktor ağrı kesici iğne vurdurdu ve bana maksipor ve arveles yazmış. bende eve geldim .. iğnenin etkisi olmadı bile .. dayanamadım nöbetçi eczane buldum. ilaçları aldım. dişinol adında bir ilaç önermişlerdi. eczaneye sordum o ilaç yapılmıyor artık dedi. bende dedim ona benzer baska bişe ver bana.. anestol pomad %5 lidocain verdi. evet ağrı kesici ve antibiyotik işe yaramadı sanki çünkü sabah oldu dişim acayip şişmiş. bu arada gece uyumak için anestolü dişin içine dış ve iç kısmına sürdüm. iyi geliyor ağrı sızı kalmıyor.

 16. Ramazan dedi ki:

  Subrafen 400 kullandim 15 dk icinde gecti bisey kalmadi

 17. cihan dedi ki:

  ben ARMANAKS FORT kullandım ve agrıyı 15 dk sonra kesti ama hafif bir sızı kalıyo uyumakta zorluk cekiyodum bunun etkisiyle agrı gecince otomatik uyuyorum 🙂

 18. Metin dedi ki:

  VEMCAINE SPREY
  Ağrıyan dişinize bir kaç fıs sık bir dk sonra ağrı falan kalmıyor Şiddetle öneririm..
  Diş ağrınızın mutlak gerçekçi bir sebebi vardır ve tedavisi için mutlaka doktora gitmelisiniz..Bu sprey doktora gidinceye kadar dayanılmaz ağrınızı kesmek için birebir..Ben defalarca kullandım hala daha kullanıyorum..
  Uyarı:
  Sakın yutmayın ağzınızda 1 dk bekletin sonra tükürün ve ağzınızı çalkalayın.

 19. Kerim VATANSEVER dedi ki:

  Benimde dişimde apse vardı. Bu nedenle agumentin 1000mg ve ek ağrı kesici olarak apranax kullandım.Dişimin şişi inmesine rağmen ağrı devam ediyordu. Apranax bende çok ileri derecede yan etkisini gösterdi. Bu ağrı kesiciyi kullananlar dikkat etsin.

  1. orkun sadıç dedi ki:

   ardeşim dişip sürekli apse yapıyor bende patlatıyorum onu geciyor 7 8 kez şişti patlattım sıktım çıkardım iltihabı gdemiyorum korkudan ölücem ağız kanseri olucam yakında o derce ağzımdaki dişler paramparça yaşım 20 ne yapmalıyım

   1. Ayaz dedi ki:

    Sakin doktora gitme kardesim belki faydası olur
    Aklını başına al git doktora tedavini yaptır ömür boyu çekmekten iyidir Allah korusun

 20. Yağmur dedi ki:

  Benimde dişim çok ağrıyo 4-5 gündür dün diş hekimine gittim oraya ilaç sıktı iki gün sonra yine gel dedi falan ağrıdan duramıyorum dolarex, majezik kullandım fakat faydasını görmedim sizce ne yapmalıyım?

 21. Erhan dedi ki:

  Dexofen ornitop croliex ilaçlarını kulanıyorum dişte apse var ilaç içince dişim daha şittetli agrıyor neden?Off offf… Yardım lütfen.

 22. emre çulha dedi ki:

  ağrı kesici antibiyotik diye bir tanım yoktur. ağrıyan dişe ilaç almaktan önce ilk olarak diş hekiminize gitmenizi tavsiye ederim. hiçbir ilaç sorunlu bir diş veya dişetini tedavi etmez. ilaçlar sadece şikayetlerinizi azaltır. ayağınız kırıldığında hangi ağrı kesiciyi alayım demezsiniz, diş de bunun gibidir. bilmeden kullanılan ilaçların vücudunuza neler yapabileceğini bir düşünün. diş hekimine gidin. ilaç gerekiyorsa o size zaten reçetesinde gerekeni yazacaktır.

 23. funda dedi ki:

  Bunlarin hic birini denemeyiniz direk doktora qidiniz yan etki yapa biliyo benim yuzumu sisirdi bu ilclar

 24. Servet dedi ki:

  Burada bence muadil ilaçlardan uzak durmak lazım.20 lik diş için belki 10 kere antibiyotik kullandım.2. kez Amoklavin yazdı doktor belki Amoklavin yerine aumentin yazıyor ne yazdığını bilmiyoruz eczanede muadil ilaçlar veriliyor.Bu ilacı ne zaman kullansam 7. günde bile diş ağrısı çekiyorum çok geç iyileşme gösteriyor yanında ağrı kesicide kullanmak zorunda kalıyorum.Ama Aumentin 3. günde hiç birşey bırakmıyor ağrı kesiciye gerek kalmadan, muadil diyorlar ama arada çok fark var.

 25. ali dedi ki:

  arkadaşlar size en iyi ilacı söylüyorum dex forte için dişinizin ağrısı yarım saate geçiyor çokkez denedim kesin çözüm benden söylemesi

 26. birkan dedi ki:

  Dis icin en etkilisi dolarex yada dicloren
  Antibiyotik olarakda bakamsilin cok cektim o agriyi ceken bilir tuzlu suyu icmeye sarimsagi yemeye baslamistim sinirden

 27. Havva dedi ki:

  Ağrıdan kıvrnıyorum o kadar ki gozyaslarıma engel olamıyorum. dr’un verdiği ilacı kullandıkça ağrılarım daha da sıddetlenıyor. Özellikle gece leri ağrıdan uyuyamıyorum:-( :'(

  1. Gokhan dedi ki:

   Apranax iç kesinlikle eczanede 10 lu tablet al

 28. emrullah dedi ki:

  Allah yardim etsin

  1. funda dedi ki:

   Cnm sen karanfili kaynat suyunuda qarqara yap

 29. Serdal dedi ki:

  Arkadaşlar kolonya pamuğun üzerine koyup ağrıyan dişin üzerine koyun rahatlarsın ben denedim faydasını gördüm

  1. Aliemir dedi ki:

   Gargara margara boş is olmuyo

 30. saraylı dedi ki:

  iki dişimin arası oyuk ve apse yapmış agrı yapıyor doktorun verdigi ilac mide agrısı yaptı arkadaşlar ne önerirsiniz

 31. Berna dedi ki:

  Aynı zamanda doktorum aspirin kullanmamami söyledi. Apseli dış de iltihap dagiliyormus. Zaten ağrıyı da çok az kesiyor. Bn faydasını pek görmedim. Apseli dişe soğuk şok iyi geliyor. Sıcak yüzü sisiriyor. Iltihap dağılıyor. Ben dislerimden çok çektiğim için deneyim sahibi olduk artık.

 32. Berna dedi ki:

  Apseli dişe benim kullandığım ilaç largopen 1000mg. Ağrı kesici sprey dolarin ve kalidren. Bu 3 ü. Olmazsa olmazim benim. Bir tek beni bunlar iyi etti. Majezik ve arveles de tercih ettiğim ilaçlar arasında. Bu dönemlerde maydanoz suyu içiyorum ve soğan ve sarımsağı çiğ olarak tuketiyorum. Özellikle aksamlari. Çünkü dış ağrısı gece çok şiddetli oluyor. Bn sadece bunlari yapıyorum. Ilaclar bitince zaten doktora tekrar gidiyorum.

 33. Umutcan dedi ki:

  Arkadaslar diş apsesı ıcın kesınıkle augmetin 1000 mg 14 film tablet muhtesem arkadaslar yukarıda belırtmısler agrı kesıcı kullandım gecmedı bunun sebebi diş iltihabıdır diş intihabı ıcın hastanın evde yapması gereken sey sarımsak yemek veya tuzlu gargara yapmaktır bu yontemler hem rahatlamaya hemde enfeksıyon ıcın olusacak kompikasyonları onler agumetin kullanımı kesınlıkle bır doktor tarafından karar verılmelı zaten ulkemızde augmetin recetesiz satılmamaktadır agrı kesıcılere gelınce apranax kesınıkle super bı agrı kesıcı 17 yas ve ustu herkes kullanıbılır mıde problemı olanlar mıde koruyucu ıle kullandıkları zaman hıcbır kompikasyon olmayacaktır ama sunu unutmuyalım kafamıza gore ılac kullanmayalım zaten ulkemızde hıcbır antıbiyotik recetesız satılmamakta SAGLIKLI GUNLER DİLER GECMİŞ OLSUN

  Diş Hekimi Umutcan Özgen (0242)3441804 Antalya

  1. mehmet emin dedi ki:

   Bu augmentin suyla mi karistiriliyor yoksa direk suyla yutuluyor mu

  2. Emrah zumrut dedi ki:

   O kadar emin olmayin bence cunku augmentin ve diger antibiyotikleri recetesiz alabiliyoruz eczanelerden isterseniz bir sorun soruşturun sonra emin sekilde yazin !!

  3. kadriye dedi ki:

   Beyfendi benim diş etimde cekilme mevcut ve ne yazikki būt7n dişlerimde sizlama meydana geliyo bisey cigniyemiyorum dogal yöntemlerle gargara yapiyorum yalniz etkili bi antibiyotik istiyorum fakat doktora gitmekten cok korkuyorum 🙁 bunun icin napmam gerekiyo cvplarsaniz sevinirim

   1. funda dedi ki:

    atrık antıbıyotıkler depresyon ılaçları verılmıyor veren vardır mutlaka ama yasaklandı biz vermıyoruz

    1. ibrahim dedi ki:

     Ne yasaklandi.gittim elimi kolumu sallaya sallaya augmentini aldim geldim.recetesiz.bende vet.hekimim her nekadar dis agrisi ceksem isime yarasada bu durum bende rahatsiz oldum

    2. Türker dedi ki:

     Sen dişçi misin funda?

     1. ulas dedi ki:

      dişçi olsa yazmıyorum gibi bir cümle kurardı belli ki eczacı ilacı reçetesiz işlem yapamıyor.

 34. ömer dedi ki:

  Amoklavin BID harika bi antibiyotik ama kesinlikle doktor gidilmelidir

  1. mehmet emin dedi ki:

   Bu augmentin suyla mi karistiriliyor yoksa direk suyla yutuluyor mu

 35. hazal dedi ki:

  Benimde disim çok ağrıyor 1haftadir apse yapmis agri kesici ise yaramadı doktora gittim antibiyotik verdi az bişey etki etti. Başka ne yapmm gerekiyor agr imin dinmsi için

 36. emre dedi ki:

  sakın kafanıza göre ağrılara müdahale etmeyin benim çene kısmı dişime yapıştı estetik açıdan yüzüm çok kötü görünüyor çaresinide bulamıyorum

 37. umit kaya dedi ki:

  Saçma bilimsel olmayan bilgi paylaşımı yapmayın.dişiniz agriyorsa dişhekimine gidin uygun ilaç yazsın ya da uygun müdahale yi yapsın

 38. halime dedi ki:

  Disim cok.agriyor yuzum sisti röntgen cekip.bana ilhihabi gösterdi doktor ilac kullan bitince cekelim dedi cektirmk istemiyorum

  1. ege dedi ki:

   çok inatçısın halime çok acından ölsen çektirmicen yani kızım yüzün gözün balon olmuş

 39. damlanur dedi ki:

  ben içtim agrı kesiçi ama hiç bir işe yaramadı bunu için randovi aldım bakalım nediçek doktor

 40. hacer uyur dedi ki:

  benimde dişim cok ağrıyor ne yapacağımı bilmiyorum dokturada gtm ilac kullandım yine aynı

  1. ege dedi ki:

   he hacer doktur sana nasıl ilaç verdi de geçmedi intihap geçince tedavi olman gerek yoksa acı çekersin elbette

  2. Onurcan dedi ki:

   Arkadaslar ani dis agrisinda parol veya dexofeni oneriyorum baktiniz hic bi seyin faydasi yok disini guzelce bi fircalayip karanfili agriyan bolgede gezdirin ve uyustursun ama doktor tavsiyesi olmadan is yapmayin antibiyotik şart receteli olmak kaydiyla

 41. eray dedi ki:

  midede güçlü irritan (tahriş edici) etkisi olan Aspirinin bakkallarda satilip bilinçsizce kullanılması da ilginç gerçekten..

 42. nuriye dedi ki:

  Teşekkürler 2 saattir doğru düzgün bir kaynak arıyordum sonunda buldum.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.