Diş Ağrısı Göze Vurur Mu?

Diş Ağrısı Göze Vurur Mu?

?

göze vurur mu sorusuna her kafadan ayrı bir ses çıkmaktadır ancak sorunun doğru cevabı ise evettir. Hatta gözünün etrafında şişme veya kızarıklık belirtisi görülen kişiler böyle bir durumda çok acil bir biçimde hastaneye gitmelidirler. Diş kökleri düşündüğünüzden daha uzundur ve baş bölgesinde kulaktan göze kadar birçok alana etki edebilir. Diş kökünüze kadar uzanmış olan bir çürük buradaki kemiklerinizi delmeye devam ederek daha farklı bölgelerinize de dişinize verdiği hasar kadar zarar verebilirler. Diş ağrılarına sebep olan en belirgin nedenler ise şunlardır; çürükler, pulpitler, apseler, travmalar ve diş etinizin içeriden itilerek yirmilik dişlerinizin çıkmasıdır. Yirmilik dişleriniz çok kolay enfeksiyon kapıp sizi çok zor duruma düşürebilecek bir rahatsızlıktır.

Etrafınızdaki bireyler, sizin duyduğunuz acıyı büyüttüğünüzü düşünebilir, yok artık diş ağrısı göze vurur mu diye tepkiler verebilirler. Ancak kimseye kulak asmadan, diş ağrınızı kendiniz dahi büyüttüğünüzü düşünüyor olsanız bile çok hassas olan göz bölgenizdeki oluşacak olan bu şişliği bir an önce doktora göstermelisiniz. Küçük bir tedbir alarak ileride yaşayabileceğiniz daha komplike ve geri dönüşü olmayacak rahatsızlıktan kurtulmanız mümkündür.

Diş ağrısı göze vurur mu sorusuna yanıt olarak aradığınız zaman gözlemlemeniz gereken belirtiler ise şu şekildedir. Baş ağrısı veya kafa karışıklığı yaşamaya başladıysanız, ateşiniz çıkıyorsa, ağzınızın zemininde şişlik veya aşırı hassasiyet varsa ve görmede zorluk veya çift görme yaşıyorsanız. Bu gibi durumlar dişinizdeki çürüğün artık sadece dişinizi kaybetmekle sınırlı olmayacağının en bariz belirtilerdendir. Beyninize dahi hasar verebilecek bu rahatsızlık sizi felç edebilir veya aniden kalbinizin durmasına bile neden olabilir. Dişleriniz iyi bakmanız gereken organlarınızdandır, dişlerinizi kaybetmeniz aklınıza gelemeyecek birçok rahatsızlığa davetiye çıkarabilmektedir ve yaşam standartlarınızı çok ciddi boyutlarda olumsuz olarak etkileyebilmektedir.

Bir önceki makalemiz olan Diş Ağrısı Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi isimli makalemizde diş ağrıları, diş ağrısı ve diş ağrısı belirtileri hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Erkan dedi ki:

    Benim 5 aydır dişim ağrıyor gözüme kulağıma boynuma ve kafama vuran bir diş ağrısı çekiyorum ızdırap çektiriyor artık
    Augmentin 1000 ve Apranax kullanın ve hemen bir hekime başvurun

  2. mert dedi ki:

    benim hem dişim hem gözüm hemde nabızım ağrıyor nedense

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.